Do czego wykorzystać folię?

Napisane przez w lip 30, 2014 w Blog | 1 komentarz

Do czego wykorzystać folię?

Na rynku dostępne są liczne opakowania. Dobieramy je adekwatnie do tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Niektórzy chcą zabezpieczyć przesyłkę przed obijaniem się o ściany samochodu dostawczego, inni chcą uchronić ją przed rozbiciem się, a jeszcze inni szukają opakowań, które zapobiegną utracie walorów zapachowych przez produkty spożywcze. Wśród sporego wyboru materiałów przeznaczonych do bezpiecznego pakowania przedmiotów na uwagę zasługuje folia stretch.

Folia stretch to rozciągliwa folia polietylenowa. Jest bardzo często stosowana do zabezpieczania wszelkiego rodzaju ładunków. Przyczynia się do tego jej elastyczność, która pozwala zapewnić stabilność produktom na palecie lub uchronić przed zanieczyszczeniem drogi przedmiot. Folię stretch wykorzystują zarówno firmy kurierskie, jak też dostawcy materiałów budowlanych. Stała się obecnie jednym z najchętniej wybieranych tworzyw zabezpieczających ładunek.

Folia stretch pozwala na zapakowanie przedmiotu o nieregularnych kształtach i jest to jej zdecydowany atut. Ponadto zabezpieczony folią ładunek jest chroniony przed działaniem wilgoci czy brudu. Doskonale chroni tez przed utratą zapachu, dlatego chętnie korzysta się z niej nawet w gospodarstwach domowych, gdzie służy do owijania żywności. Swoje zastosowanie znalazła też w szkółkach ogrodniczych czy uprawach rolnych. Używa się jej do wykonywania tuleni i zabezpieczania roślin przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Podobno z powodzeniem sprawdza się u hiszpańskich rolników.

Innym rodzajem folii, który znakomicie sprawdza się głównie przy zabezpieczaniu przesyłek, jest folia bąbelkowa. Jej ogromną zaletą jest lekkość, dzięki czemu nie podnosi wagi przesyłki, jednocześnie zabezpieczając ją przed uderzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto folia bąbelkowa chroni przed wilgocią, co jest niezwykle istotne, gdy przesyłamy dokumenty lub książki. Wiele osób decyduje się na zakup kopert z folia bąbelkową, chcąc mieć pewność, że dokumenty dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.

Folię bąbelkową poleca się stosować także podczas transportu czy wysyłki produktów, które mogłyby zostać zarysowane. Jeśli organizujemy przeprowadzkę i nie wiemy, jak zabezpieczyć porcelanę czy cenne pamiątki z delikatnych materiałów, folia bąbelkowa jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Doskonale nadaje się też do wypełnienia pustych przestrzeni, jakie powstają podczas pakowania czegokolwiek do kartonu. Użycie folii skutecznie zapobiegnie obijaniu się przedmiotu o brzegi pudełka.

1 Komentarz

  1. Świetny blog naprawdę – dużo się dowiedziałem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *