Folia bąbelkowa

Napisane przez w kwi 29, 2014 w Blog | 1 komentarz

Folia bąbelkowa

Chyba każdemu z nas ten rodzaj folii kojarzy się z ugniataniem malutkich bąbelków, wydających przy tym przyjemny, charakterystyczny odgłos. W ten sposób zapewnia nam ona doskonałą rozrywkę i relaks czasem na długie godziny. Ale jej pierwotne zastosowanie jest oczywiście inne – sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie liczy się odpowiednie zabezpieczenie towarów i produktów.

Co owijać?

Wypełnione powietrzem bąbelki składają się na lekki, elastyczny i wytrzymały materiał, posiadający znakomite właściwości izolacyjne i amortyzujące. Dlatego też doskonale nadaje się on do owijania szczególnie delikatnych rzeczy, takich jak ceramika i szkło, sprzęt elektroniczny taki jak komputery i telewizory, sprzęt AGD oraz wszelkiego rodzaju instrumenty, wymagające niezwykle ostrożnego traktowania i podatne nawet na najmniejsze wstrząsy. Nie tylko stanowi ona dla nich podstawową ochronę, ale też zapewnia im stabilizację, izoluje od wilgoci i kurzu, a dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem na powierzchni owiniętych nią przedmiotów wszelkich zadrapań czy rys. Dzięki temu świetnie sprawdza się nie tylko w momencie przeprowadzek, gdzie do przetransportowania mamy dziesiątki, jeśli nie setki rzeczy, ale i na co dzień, do zabezpieczania pojedynczych przedmiotów, które – zalegając w naszych regałach, szafach, piwnicach bądź na strychach, poprzez styczność z innymi rzeczami mogą ulec łatwym uszkodzeniom.

Wspomnieć wystarczy wszelkiego rodzaju płyty gramofonowe bądź CD, lampy, lustra, obrazy, wazony czy zestawy serwisowe. Pozostawienie ich luzem i wystawianie na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie UV czy choćby zwyczajna wilgoć, może powodować ich matowienie, wiotczenie czy blaknięcie. Zastosowanie zaś folii bąbelkowej pozwala wszystkie te ryzyka skutecznie wyeliminować.

Doskonałe także na poczcie

Każdemu z nas zdarzało się chyba korzystać z usług pocztowych bądź kurierskich. Folia bąbelkowa okazuje się tutaj nieoceniona bez względu na to, czy zabezpieczymy nią towar znajdujący się w paczce, zapewniając mu maksimum stabilizacji i ochronę nawet w czasie przerzucania i przewożenia, czy też w czasie wysyłania mniejszych rzeczy, takich jak dokumenty, telefony komórkowe, perfumy czy inne drobiazgi, z powodzeniem mieszczące się w kopercie. Oczywiście najlepiej sięgać wtedy po koperty bąbelkowe – w przeciwieństwie do tradycyjnych kopert papierowych, zapewniają świetną amortyzację i są o wiele bardziej odporne na przeróżne zgniecenia. W ten sposób nie tylko dają zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale i zabezpieczą choćby przed deszczem.

1 Komentarz

  1. dzięki, przydatne informacje o folii

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *