Folia niezbędna w kuchni

Napisane przez w cze 30, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Folia niezbędna w kuchni

Jest przedmiotem zupełnie niepozornym, często przezroczystym i cienkim bo jej grubość często nie przekracza milimetra. Chyba niewiele osób zastanawia się nad tym, jak dużą rolę w codziennym życiu może odgrywać folia, bo o niej właśnie mowa.
W większości polskich domów folia króluje w kuchni. I bardzo słusznie, ponieważ wyroby foliowe świetnie nadają się do przechowywania żywności. Rekordy sprzedaży, a tym samym popularności w kuchni latem biją woreczki do lodu. Dzięki nim w szybki i prosty sposób można zrobić lód do napojów na upalne dni. Oprócz zwykłego lodu z wody można pokusić się o zrobienie kolorowego, smakowego lodu z soków owocowych, to nie dość ze praktyczny, to jeszcze modny sposób na ciekaw, zimne napoje na lato.
Równie popularne i niezastąpione w każdym domu są woreczki foliowe, w które najczęściej pakujemy drugie śniadania czy owoce. Są one bardzo wygodne w użyciu, odizolują żywność od reszty zawartości, np. torby, co nie pozwoli na przejście zapachami kanapki wszystkiego, co mamy w torbie.
W opowieści o folii nie można zapomnieć o najszerzej wykorzystywanej folii strech. Jest to produkt bardzo cienki i elastyczny, co zapewnia doskonałe pakowanie wszystkiego, bez względu na rozmiar i kształt. Zostając jednak w kuchni, folia strech okazuje się być niezastąpiona w codziennym życiu. Można w nią zapakować produkty przed włożeniem do lodówki czy produkty narażone na wysychanie. Folia zapewni im świeżość na dłużej i odizoluje od kontaktu z innymi produktami. Należy jednak przy używaniu folii strech w kuchni pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, dzięki którym folia pozytywnie wpłynie na świeżość i wygląd naszych produktów.
Otóż przede wszystkim trzeba pamiętać, że folia nie przepuszcza powietrza, dlatego nie można zbyt długo zapakowanych w nią produktów, zwłaszcza takich jak np. ciasta, które mają w sobie wilgoć i gdy przykryjemy folią talerz z ciastem, to spełni ona swoją rolę, bo uchroni przed wyschnięciem, ale po dłuższym czasie wilgoć parująca z ciasta może doprowadzić do jego zapleśnienia.
Folia strech świetnie nadaje się do przechowywania w niej mięsa i ryb, jednak tu też należy pamiętać o ważnej zasadzie, jaką jest dokładne mycie przed zapakowaniem produktu. Po przyniesieniu do domu mięsa czy ryb, należy wyjąć je z folii i dokładnie umyć letnią wodą. Rybę, jeśli jest już patroszona, koniecznie trzeba opłukać też w środku. Następnie konieczne jest osuszenie produktu na lnianej ściereczce lub ręcznikach papierowych. Kiedy mięso obeschnie można je z powodzeniem położyć na talerzyku i szczelnie owinąć folią strech. Zapewni ona świeżość produktu przez dłuższy czas i ochroni przed przenikaniem zapachami między produktami lodówce. Gdy chcemy przechowywany produkt użyć, również dobrze jest opłukać go w letniej wodzie.
Warto mieć w domu i stosować folie w rożnej formie, jednak trzeba pamiętać, by robić to w odpowiedni sposób.30

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *