Jak bezpiecznie wysyłać listy i paczki?

Napisane przez w sie 25, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Jak bezpiecznie wysyłać listy i paczki?

Wiele osób staje prze dylematem, w co zapakować prezent dla kogoś bliskiego, jeśli planujemy skorzystać z usług poczty. Ponadto kłopotliwe jest to, czy dany przedmiot możemy wysłać listem, czy musimy nadać go jako paczkę? Najważniejsza jest jednak kwestia opakowania. Jeśli wysyłamy list czy dokumenty, wystarczy nam koperta. Jeżeli jednak mamy zamiar przesłać książkę, koszulę, ozdobne pudełko lub cokolwiek, co mogłoby ulec uszkodzeniu, musimy dobrać odpowiedni rodzaj opakowania.

Wysyłanie przedmiotów, które ważą do dwóch kilogramów, to przesyłka listowa. Wystarczy, że dana rzecz posiada określone wymiary, co zarazem pozwala określić cenę usługi. Jeśli jest większa lub cięższa, musi być nadana jako paczka. Warto pamiętać, że nie musimy wysyłać książki w kopercie. Możemy zawinąć ją w tekturę i dobrze zakleić, a jednocześnie zamówić przesyłkę listową. Opakowanie musi być jedynie jednolite. Zabezpieczenie książki tekturą pozwoli na uniknięcie sytuacji, gdy wyciągamy z koperty egzemplarz z uszkodzonymi rogami lub nienaturalnie powyginaną okładką.

Korzystanie z kopert jest wskazane, gdy chcemy wysłać bluzkę, krawat czy dokumenty. Warto tutaj postawić na kopertę bąbelkową, która posiada wewnątrz folię stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie w transporcie. Jeśli nadajemy taką przesyłkę jako paczkę, koperta bąbelkowa uchroni zawartość przed obijaniem się o pozostałe paczki, jakie będą przewożone w tym samym czasie.

Opakowanie, które wykonujemy samodzielnie, może być trwalsze niż cienkie kartonowe pudełko. Jeśli skorzystamy z tektury falistej i dodatkowo zabezpieczymy zawartość folią bąbelkową, trudno będzie uszkodzić zawartość przesyłki. Warto jednak pamiętać, że niektóre przedmioty wymagają nie tylko właściwego zapakowania, ale również odpowiedniego traktowania w transporcie. Jeśli boimy się, że tania paczka pocztowa może trafić do odbiorcy w kiepskim stanie, możemy zdecydować się na nieco droższą usługę firmy kurierskiej. Niezbędne jest tutaj oznakowanie przesyłki specjalnymi naklejkami informującymi o delikatnej zawartości.

To, że nadajemy paczkę listem nie oznacza, że musimy korzystać ze standardowej koperty. Jeśli tak pomyślimy, przedmiot w kopercie może zostać uszkodzony, a my pożałujemy, że nie wykorzystaliśmy tektury oraz folii. Nie warto też wykorzystywać do zabezpieczenia cięższych materiałów, które mogłyby podnieść wagę paczki, a zarazem zwiększyć koszt jej wysyłki. Folia bąbelkowa jest lekka i dobrze ochroni zawartość opakowania podczas jego długiej podróży.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *