Jak kreatywnie wykorzystać tekturę?

Napisane przez w sie 12, 2014 w Blog | 2 komentarze

Jak kreatywnie wykorzystać tekturę?

Tektura to materiał, którego używamy do zabezpieczania rzeczy podczas transportu. Okazuje się, że może mieć ona także inne zastosowanie. Jeśli zapoznamy się z asortymentem sklepów z artykułami dla dzieci, znajdziemy w nich domki do kolorowania. Takie zabawki wykonuje się z tektury. Dzieci mają świetną zabawę, a my pewność, że kupiliśmy produkt z tworzywa, które nie szkodzi środowisku naturalnemu. Za domek z tekstury musimy zapłacić niejednokrotnie nawet ponad sto złotych. Jeśli zaopatrzymy się w tekturę, możemy wykonać taki domek samodzielnie. Czy warto poświęcać na to czas?

Jeśli decydujemy się na zrobienie domku samemu, oszczędzamy sporo pieniędzy. Wydalibyśmy je na zakup domku, który nasze pociechy szybko pomalują i stanie się mało atrakcyjny. Tektura ma tę zaletę, że nie tylko pokolorujemy ją kredkami czy flamastrami, ale też pomalujemy farbami czy nakleimy na nią różne dekoracje. Wystarczy do tego zwykły klej i nieco kreatywności, a tego akurat nie brakuje dzieciom.

Domek z tektury zajmuje też niedużo miejsca, bo możemy go złożyć. Jeśli zależy nam na kreatywnej zabawie dla dzieci, a przy okazji nie chcemy bałaganu w domu, domek z tektury jest doskonałym rozwiązaniem. Jeśli do jego skonstruowania potrzebujemy kilku elementów, wygodnie połączymy je za pomocą taśmy klejącej. Im więcej dzieci, tym większy domek możemy zbudować przy wykorzystaniu znanej dobrze tektury. Jeśli postaramy się i nasz domek będzie naprawdę duży, pociechy będą zajęte przez długi czas.

Zalety tektury to przede wszystkim lekkość i bezpieczeństwo. Dziecko nie skaleczy się o krawędzie zabezpieczone taśmą, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla zdrowia malucha. Ogromnym plusem tekturowych zabawek jest to, że podlegają one recyklingowi. Tworzywo jest w stu procentach wykorzystywane jako surowiec wtórny. Taki argument z pewnością skusi do zrobienia domku nie tylko ekologów. Chodzi tutaj również o ekologiczną edukację dzieci.

Wykorzystując tekturę możemy stworzyć liczne zabawki dla naszych pociech. Jest to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również krok ku czystszemu środowisku. Tekturę, taśmę i nożyczki kupimy w sklepie czy hurtowni papierniczej. Wykonanie domku nie wymaga od nas wielkiego nakładu czasu i siły, ponieważ tekturę potniemy nożyczkami czy nożem. Nie trzeba do tego specjalnych narzędzi. Lekki materiał można swobodnie transportować z pokoju do pokoju, a także wynieść tekturową budowlę do ogrodu, jeśli tylko pozwala na to pogoda. Pokolorowana tektura może zostać wykorzystana jako zabezpieczenie przesyłki.

2 komentarze

  1. Świetny blog naprawdę – dużo się dowiedziałem

  2. Niezły artykuł
    Polece go ziomalom. Czekam na więcej historii Pozdrówka!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *