Jak pakować niestandardowe paczki?

Napisane przez w lut 14, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak pakować niestandardowe paczki?

Zakupy internetowe są obecnie chyba niemal równie popularne jak te tradycyjne w stacjonarnych sklepach czy marketach. Coraz chętniej korzystamy z oferty sklepów on-line, wymieniamy się towarami za pośrednictwem portali ogłoszeniowych czy zamawiamy zakupy spożywcze z dowozem do domu. Taki wzrost intensywności sprzedaży internetowej mógł być możliwy tylko dzięki współgraniu kilku ważnych czynników. Po pierwsze wzrosło zaufanie do przedsiębiorców, którzy swoje produkty czy wyroby oferują wyłącznie w sklepach wirtualnych. A po drugie zdecydowanie poprawiła się oferta firm kurierskich, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu.

Wysyłka towarów musi być oczywiście dobrze przemyślana i zorganizowana. Nie wystarczy nadać paczkę w punkcie wysyłkowym, trzeba też odpowiednio ją zabezpieczyć, a najlepiej jeszcze ubezpieczyć, aby nie zawieść oczekiwań klienta. Przygotowanie paczki z reguły nie nastręcza wielu kłopotów, najczęściej wystarczy nabyć stosownej wielkości karton lub kopertę i zapakować to, co zamierzamy nadać. Pewne trudności pojawiają się wówczas, gdy zawartość naszej przesyłki jest niestandardowa – gdy przedmiot jest bardzo długi, ciężki lub ma bardzo nieregularne kształty. Wbrew pozorom kłopotliwe okazują się też te towary, które wymagają specjalnego traktowania: delikatne szklane czy porcelanowe przedmioty, ważne dokumenty czy rzeczy wrażliwe na zmiany temperatury, wilgotności czy wstrząsy.

Pakowanie przesyłek o nietypowych gabarytach zawsze można skonsultować z przewoźnikiem, on na pewno doradzi nam, jaki jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób transportu. Samemu również można sobie z tym poradzić. Warto w tym celu wyposażyć się w kilka przedmiotów do pakowania. Na pewno przyda nam się folia bąbelkowa albo koperta wyściełana tym materiałem. Przedmiot należy dokładnie owinąć, a miejsca styku końców folii należy solidnie zakleić taśmą. Najlepiej wybrać profesjonalną taśmę pakową, ponieważ wyróżnia się ona dużą wytrzymałością. Możemy być więc pewni, że nie odejdzie od folii i zawartość paczki nie będzie narażona na uszkodzenie. Taśma jest odporna na wysoką temperaturę, lepiej jednak, aby nie miała kontaktu z materiałami tłustymi, na przykład olejami i smarami, gdyż klej rozpuści się pod ich wpływem.

Kolejnym etapem jest otaczanie przedmiotu tekturą falistą, umieszczenie go w kartonie – jeśli jest to możliwe – oraz wypełnienie pustych przestrzeni pudełka materiałem wypełniającym. W tej roli sprawdzą się kulki styropianowe albo nawet zgnieciona tektura lub papier pakowy. Ich zadaniem jest amortyzacja ewentualnych wstrząsów, jest to też znakomita izolacja.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *