Jak pakować niestandardowe paczki?

Napisane przez w Lut 14, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak pakować niestandardowe paczki?

Zakupy internetowe są obecnie chyba niemal równie popularne jak te tradycyjne w stacjonarnych sklepach czy marketach. Coraz chętniej korzystamy z oferty sklepów on-line, wymieniamy się towarami za pośrednictwem portali ogłoszeniowych czy zamawiamy zakupy spożywcze z dowozem do domu. Taki wzrost intensywności sprzedaży internetowej mógł być możliwy tylko dzięki współgraniu kilku ważnych czynników. Po pierwsze wzrosło zaufanie do przedsiębiorców, którzy swoje produkty czy wyroby oferują wyłącznie w sklepach wirtualnych. A po drugie zdecydowanie poprawiła się oferta firm kurierskich, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu.

Wysyłka towarów musi być oczywiście dobrze przemyślana i zorganizowana. Nie wystarczy nadać paczkę w punkcie wysyłkowym, trzeba też odpowiednio ją zabezpieczyć, a najlepiej jeszcze ubezpieczyć, aby nie zawieść oczekiwań klienta. Przygotowanie paczki z reguły nie nastręcza wielu kłopotów, najczęściej wystarczy nabyć stosownej wielkości karton lub kopertę i zapakować to, co zamierzamy nadać. Pewne trudności pojawiają się wówczas, gdy zawartość naszej przesyłki jest niestandardowa – gdy przedmiot jest bardzo długi, ciężki lub ma bardzo nieregularne kształty. Wbrew pozorom kłopotliwe okazują się też te towary, które wymagają specjalnego traktowania: delikatne szklane czy porcelanowe przedmioty, ważne dokumenty czy rzeczy wrażliwe na zmiany temperatury, wilgotności czy wstrząsy.

Pakowanie przesyłek o nietypowych gabarytach zawsze można skonsultować z przewoźnikiem, on na pewno doradzi nam, jaki jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób transportu. Samemu również można sobie z tym poradzić. Warto w tym celu wyposażyć się w kilka przedmiotów do pakowania. Na pewno przyda nam się folia bąbelkowa albo koperta wyściełana tym materiałem. Przedmiot należy dokładnie owinąć, a miejsca styku końców folii należy solidnie zakleić taśmą. Najlepiej wybrać profesjonalną taśmę pakową, ponieważ wyróżnia się ona dużą wytrzymałością. Możemy być więc pewni, że nie odejdzie od folii i zawartość paczki nie będzie narażona na uszkodzenie. Taśma jest odporna na wysoką temperaturę, lepiej jednak, aby nie miała kontaktu z materiałami tłustymi, na przykład olejami i smarami, gdyż klej rozpuści się pod ich wpływem.

Kolejnym etapem jest otaczanie przedmiotu tekturą falistą, umieszczenie go w kartonie – jeśli jest to możliwe – oraz wypełnienie pustych przestrzeni pudełka materiałem wypełniającym. W tej roli sprawdzą się kulki styropianowe albo nawet zgnieciona tektura lub papier pakowy. Ich zadaniem jest amortyzacja ewentualnych wstrząsów, jest to też znakomita izolacja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *