Jak przygotować i wysłać zaproszenia

Napisane przez w wrz 1, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak przygotować i wysłać zaproszenia

Ważne wydarzenia, typu ślub, chrzciny, komunia – wymagają należytej oprawy. Częścią od lat praktykowanego rytuału jest przygotowywanie zaproszeń, które są wręczane osobiście lub też – jeśli nie ma takiej możliwości – są wysyłane pocztą. Trzeba jednak zadbać o to, by zaproszenie było estetyczne, eleganckie. Ważny jest więc wybór samego zaproszenia, ale też sposób jego przygotowania do wysyłki. Tak więc przede wszystkim należy zamówić zaproszenia. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości. Możemy skorzystać z gotowych wzorców lub też zamówić na swoje indywidualne potrzeby inny projekt. Bardzo ważne jest, by zaproszenie było schludne i eleganckie.

Warto wybierać klasycznie wyglądające zaproszenia. Eleganckie, jasne barwy, stonowana czcionka, schludność, brak zbędnych ozdobników – takie zaproszenia przypadną do gustu każdemu. Dekoracyjne, z brokatem i innymi zdobieniami – niekoniecznie muszą być dobrym pomysłem. Im bardziej stonowane, eleganckie, wysublimowane – tym lepsze. Podobnie rzecz się ma z kopertami. Niekiedy otrzymujemy elegancką kopertę dołączoną do zaproszenia. Jednak jeśli zamierzamy zaproszenie wysłać pocztą, trzeba dobrać do niego dodatkową kopertę. Najlepiej, by była biała, prosta, bez żadnych zbędnych ozdobników. Tutaj też najbardziej liczy się klasyka i elegancki styl. Takie przygotowane zaproszenie będzie więc gustowne i stanie się też pamiątką na lata.

Warto także zamówić zaproszenia, z napisami. Ręczne pismo nie zawsze będzie dobrym pomysłem, gdyż nie każdy ma ładny charakter pisma, a przecież takie zaproszenie musi prezentować się reprezentacyjnie i prestiżowo. Poza tym długopis może się rozmazać, pozostawić ślady itd., możemy tego nawet nie zauważyć przygotowując zaproszenia. Dlatego dużo lepszym pomysłem będzie przygotowywanie zaproszeń z nadrukiem komputerowym.
Wysłanie zaproszeń to bardzo ważne przedsięwzięcie, jednak z najważniejszych rytuałów, które nieodłącznie wiąże się uroczystościami o charakterze rodzinnym czy innymi ważnymi wydarzeniami w życiu. Warto więc zadbać o to, by jeden z najważniejszych elementów tej oprawy, czyli właśnie zaproszenia – były efektowne, eleganckie i niezapomniane.

Jeśli chodzi o modną kolorystykę – od kilku sezonów dominują zaproszenia i koperty kremowe, białe, szare, beżowe. Generalnie stonowane i delikatne odcienie, pastelowe, rozbielone. Są one ponadczasowe i uniwersalne, klasyczne, wyglądają elegancko. Dlatego w przypadku ważnych uroczystości religijnych – typu ślub, komunia, chrzest – będą najlepszym wyborem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *