Jak spakować elementy mało odporne na stłuczenie

Napisane przez w wrz 30, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak spakować elementy mało odporne na stłuczenie

Rodzinny wyjazd, pakowanie prezentów, przeprowadzka – te czynności często wiążą się z koniecznością odpowiedniego spakowania elementów wykonanych ze szkła, porcelany, ceramiki. Czyli rzeczy bardzo kruchych i mało odpornych na stłuczenie. Trzeba więc zadbać o to, by wybrać odpowiedni sposób spakowania. Także wtedy, gdy takie drobiazgi zamierzamy przesłać pocztą. Wtedy szczególnie możemy je narazić na zniszczenie. Sposób pakowania musi być więc tutaj szczególny.

Na pewno na początek warto zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Będą to na pewno kartonowe pudło o odpowiednich rozmiarach, takie w sam raz, nie za duże ani nie za małe, by rzeczy nie mogły siew nim swobodnie przesuwać, by były ciasno obok siebie, ale też by zmieściły się materiały opatulające je. W przypadku przewożenia np. butelek, dobrze sprawdzi się też skrzynka drewniana, np. specjalne skrzynki do wina, z przegródkami, które mogą uchronić ładunek przed zniszczeniem.

Trzeb też zaopatrzyć się w materiały, którymi można szybko, sprawnie owinąć każdy poszczególny element szklany. W przypadku talerzyków, warto pomiędzy nie powkładać kawałki gazety czy kartonu, nie ma potrzeby dokładnego owijania każdego talerzyka z osobna. Za to już w przypadku przewożenia szklanek, filiżanek, dzbanuszków i tym podobnych rzeczy – każda rzecz musi zostać troskliwe owinięta. Jaki materiał do tego wybrać? Dobrze sprawdzą się stare gazety, specjalne papiery pakowne. By wydzielić miejsce dla większych elementów, warto też zaopatrzyć się w styropian i z jego pomocą stworzyć w kartonie czy skrzynce odpowiednie przegródki – tak, by żadna rzecz się ze sobą nie stykała bezpośrednio, co uchroni ją przed stłuczeniem. Całość powinna zostać spakowana dość ciasno, by nie poruszała się i nie przesuwała w czasie załadunku, transportu i rozładunku. Dzięki temu nie będziemy narażać przewożonych, niekiedy bardzo cennych rzeczy, na negatywne konsekwencje.

Przeprowadzka dzięki temu nie musi być koszmarem. To samo dotyczy pakowania cennych drobiazgów, które zamierzymy przesłać na prezent, jak i różnego rodzaju rodzinnych pamiątek. Takie drobiazgi często mają dużą wartość i jak się czasem okazuje, nie tylko sentymentalną. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo je spakować i móc się cieszyć ich pięknem przez lata. Odpowiednie podejście do pakowania, wymaga nieco czasu, wysiłku i zakupienie potrzebnych akcesoriów. Jednak ten wysiłek jest wart tego, gdyż inaczej będziemy drzeć, czy dana rzecz przeżyje podróż w nienaruszonym stanie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *