Jak spakować walizkę

Napisane przez w maj 1, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak spakować walizkę

Lato to czas wzmożonego podróżowania. Każdy z nas cieszy się na podróż, dopóki nie przychodzi moment pakowania. Zazwyczaj mężczyźni nie mają z tym problemów, pakując się bez trudu w jedną niewielką walizkę. Co natomiast z kobietami, które na wymarzone wakacje, a nawet na weekend za miastem chciałyby zabrać większość swojej szafy i kosmetyków? Jak przewieźć bezpiecznie nasze skarby, a na dodatek spakować ich jak najwięcej w walizkę? Odpowiedzią jest odpowiednie zaplanowanie pakowania. Oczywiście nie trzeba wspominać, że warto przemyśleć, czy aby na pewno na tygodniowy wyjazd konieczne jest sześć par szpilek.
Gdy już przeprowadzimy wstępną selekcję rzeczy, które koniecznie musimy zabrać, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów ułatwiających pakowanie. Do zapakowania przedmiotów takich, jak np. szampony do włosów, olejki czy balsamy, które w czasie podróży pod wpływem nacisku mogą się otworzyć i zalać cały bagaż, nieocenione mogą okazać się woreczki strunowe. Są wykonane z elastycznego materiału, odpornego na nacisk, a strunowe zamknięcie gwarantuje ich szczelność.
W podróży, zwłaszcza samolotem lub autokarem, zdarza się, że nasz bagaż narażony jest na rzucanie i naciskanie go przez torby innych podróżnych. Aby zmniejszyć ryzyko zniszczenia rzeczy delikatnych, takich jak niewielkie kosmetyki czy aparat fotograficzny, warto zaopatrzyć się w koperty bąbelkowe. Ich budowa amortyzuje naciski, pozostawiając nasze rzeczy bezpiecznymi. Koperty są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na znalezienie najodpowiedniejszej do transportowanych rzeczy.
Pakując walizkę, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na jej spód warto włożyć rzeczy najmniej delikatne np. ręczniki, które nie ucierpią podczas domykania na siłę walizki. Ubrania dobrze, aby były równo złożone – zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca. To samo dotyczy pakowania np. bielizny – układnie jej w równo, jedno na drugim zajmie mniej miejsca niż chaotycznie wrzucenie np. do reklamówki foliowej. Wkładając z boku walizki rzeczy takie jak suszarka do włosów czy kosmetyczka, zapewnimy im lepszą ochronę przed naciskiem i uderzeniami. Trzeba też pamiętać, żeby rzeczy w walizce układać w miarę możliwości równomiernie i ściśle, żeby same się nie przemieszczały, nie gniotły i nie niszczyły.
Pozostaje nam już tylko domknięcie walizki wypełnionej po brzegi. Niestety walizki raczej nie są z gumy, ale jeśli nie przesadzimy z ilością rzeczy do niej włożonych i będziemy pamiętać o kilku zasadach pakowania opisanych wyżej, zamknięcie jej powinno udać się bez problemu i uszczerbku dla przedmiotów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *