Jak wysyłać ubrania?

Napisane przez w cze 30, 2014 w Blog | 2 komentarze

Jak wysyłać ubrania?

Ubrania to ten produkt, który możemy przesyłać bez obaw o jego stłuczenie czy roztrzaskanie. Miękkie tkaniny nie muszą być zabezpieczane tekturą, ponieważ obijanie się o ściany kartonu nie spowoduje zniszczenia bluzki czy spódnicy. Inna kwestia to wysyłka butów, które warto zabezpieczyć czymś, co zapobiegnie ich obcieraniu się o karton. Powierzchnia obuwia mogłaby wtedy ucierpieć. Jak wysłać ubrania i buty pocztą?

W co zapakować bluzkę czy śpioszki niemowlęce? Doskonałym sposobem jest wykorzystanie koperty bąbelkowej. Nie musimy kupować kartonu, w którym umieścimy jedną rzecz. Koperta zapewni odpowiednie zabezpieczenie. Niektórzy korzystają z worków na śmieci, ponieważ mają one jeden kolor, dobrze kryją zawartość i można na nich nakleić kartkę z adresem odbiorcy. Worek może jednak ulec przypadkowemu rozdarciu. Wystarczy, że zahaczy o ostry element w samochodzie dostawcy. Koperta bąbelkowa wydaje się być lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest wytrzymała, a wewnętrzna warstwa dodatkowo chroni ubrania. Mocny klej zapobiega otworzeniu się koperty przed doręczeniem jej właściwej osobie.

Jeśli decydujemy się na wysyłkę butów czy większej partii ubrań, warto wybrać karton. Bardzo ważne jest wybranie właściwych rozmiarów, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Jeśli pakujemy obuwie, które nie powinno się przesuwać i obijać o ściany pudełka, można wykorzystać pocięte gazety lub watę. Bardziej profesjonalne wydaje się jednak użycie folii bąbelkowej. Sprawdzi się ona chociażby wtedy, gdy zajmujemy się sprzedażą internetową ubrań lub po prostu sprzedaliśmy w sieci ubranka, z których wyrosło nasze dziecko i planujemy wysłać je komuś obcemu.

Dlaczego warto wybrać folię zamiast podartych gazet czy waty? Jeśli zależy nam na jak najtańszym koszcie wysyłki, można użyć gazet. Warto jednak zastanowić się, co stanie się z naszą paczką, gdy zamoknie podczas transportu. Folia bąbelkowa chroni przed wilgocią. Owinięcie nią butów czy nawet ubrań pozwala uchronić je przed ewentualnym przemoknięciem. Jest bezzapachowa, dzięki czemu nie pozostawia na przedmiotach niemiłej woni. Amortyzuje uderzenia.

O właściwym zapakowaniu odzieży warto pomyśleć także wtedy, gdy korzystamy z usług firmy kurierskiej. Tutaj zazwyczaj możemy liczyć na firmowe opakowanie w postaci pudełka, jednak jego wewnętrzne zabezpieczenie musimy zapewnić sobie sami. Jeśli dołączamy do butów czy ubrań guziki, drobne elementy dekoracyjne czy dowód zakupu, najlepiej wykorzystać do tego woreczki strunowe.

2 komentarze

  1. Świetny blog naprawdę – dożo się dowiedziałem

  2. Świetne rady 🙂 Naprawdę bardzo mi się przydadzą. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *