Jak zabezpieczyć towar o większych gabarytach?

Napisane przez w kwi 3, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Jak zabezpieczyć towar o większych gabarytach?

O ile pakowanie produktów o mniejszych gabarytach nie przysparza nam zbyt wielkich trudności, o tyle przy większych ładunkach zwykle zaczyna się problem. Począwszy od wszelkiego rodzaju przeprowadzek, którym towarzyszą dziesiątki układanych na sobie kartonów i skrzynek, po prace magazynowe i przemysłowe, gdzie najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się układanie towarów na wielkich paletach. Jak jednak zapewnić im stabilność i uzyskać pewność, że towar nie zsunie się w czasie transportu?

Sięgaj po folię stretch

Ten rodzaj folii od lat znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się zabezpieczenie towarów przed jakimkolwiek poruszeniem. Ponieważ jest ona cienka, niezwykle elastyczna i rozciągliwa, po owinięciu wokół danych produktów kurczy się, zapewniając im dodatkową izolację i skutecznie je unieruchamiając. Co więcej, stanowi także doskonałe zabezpieczenie przed brudem, kurzem, wilgocią oraz promieniami UV. Znajduje zatem zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach magazynowych, ale także w sytuacjach, kiedy towar narażony jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Zalet jest więcej

Na tym jej zalety jednak się nie kończą. Dzięki swojej lekkości doskonale nadaje się do dowolnego manewrowania, a jej przezroczystość pozwala na łatwe zidentyfikowanie znajdującego się pod nią towaru. Jeśli zaś zależy nam na dyskrecji i uchronieniu ładunku przed wzrokiem ciekawskich, możemy sięgnąć po folię kryjącą, na przykład czarną, która skutecznie zamaskuje jego zawartość. Folia stretch jest także doskonałym zabezpieczeniem przed złodziejami – towary pozostawione luzem mogą stanowić dla nich łatwy łup, natomiast poustawiane na paletach szeregowo i szczelnie owinięte folią skutecznie zniechęcą do tego typu działań.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Folia stretch przyda Ci się wszędzie tam, gdzie liczy się odpowiednia stabilizacja. Zaczynając od wspomnianych wcześniej przeprowadzek, gdzie rzeczy mogą ulec uszkodzeniu w czasie transportu, na pracach magazynowych i fabrycznych kończąc. Ponieważ charakteryzuje się wysoką odpornością na dziurawienie i rozerwanie, może być stosowana zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. W pierwszym przypadku wystarczy nam klasyczna folia, służąca do owijania ręcznego – samodzielnego, szybkiego i niemal bezszelestnego. W warunkach magazynowych i fabrycznych bardziej wydajniejsze może okazać się z kolei wykorzystanie owijarek mechanicznych. Używana w nich folia maszynowa dostępna jest wtedy w różnych parametrach i zwykle bywa grubsza i bardziej wytrzymała niż folia ręczna.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *