Jak zabezpieczyć żywność przed uszkodzeniem oraz przykrymi zapachami?

Napisane przez w kwi 16, 2014 w Blog | 1 komentarz

Jak zabezpieczyć żywność przed uszkodzeniem oraz przykrymi zapachami?

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą produkty spożywcze, niezwykle istotne staje się takie ich zabezpieczenie, aby nie ulegały najmniejszym uszkodzeniom – czy to mechanicznym, czy tym wynikającym ze szkodliwego oddziaływania warunków atmosferycznych bądź zwyczajnego zakurzenia. Nieoceniona okazuje się tutaj folia stretch – cienka, odporna na rozerwania i zarysowania, skutecznie izolująca produkty przed działaniem czynników zewnętrznych, a także zapewniająca im najwyższy poziom stabilizacji.

Ochrona to podstawa

Niewątpliwym atutem folii stretch jest jej wysoka elastyczność. Dzięki temu po owinięciu konkretnego produktu czy też całej ich grupy kurczy się, zapewniając maksymalną szczelność. W ten sposób uzyskujemy pewność, że do środka nie dostanie się ani brud, ani woda, a zawartość ładunku skutecznie ochronimy chociażby przed wilgocią oraz promieniami UV. Wszystko to sprawia, że folia znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym – bez względu na to, czy prowadzimy własny sklep, hurtownię, czy zajmujemy się transportem i dystrybucją.

Branża już doceniła jej zalety

Folia stretch wykorzystywana jest przez przedsiębiorców z całej branży spożywczej. Towar, składowany na magazynach i kursujący na trasie sklep-hurtownia, często narażony jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Aby mieć pewność, że nie będzie się on przemieszczał, a produkty nie będą walały się luzem po składach czy wnętrzach samochodów, należy je szczelnie owinąć. Dużą zaletą folii stretch jest tutaj jej spora elastyczność – dzięki temu z powodzeniem sprawdza się także w przypadku towarów wielkogabarytowych. Dlatego używana bywa też podczas składowania towarów na paletach przemysłowych – sięgające czasem kilku metrów konstrukcje uzyskują w ten sposób niezachwianą stabilność.

Zabezpieczy jedzenie przed przykrymi zapachami

Co więcej, folia stretch okazuje się nieoceniona także w warunkach domowych. Skutecznie chroni nasze jedzenie przed przykrymi zapachami, które kumulują się zwłaszcza w obrębie lodówki. Dzięki wysokiej rozciągliwości i łatwości stosowania, świetnie nadaje się do oklejania nawet najmniejszych produktów. Z powodzeniem owiniemy nią wszelkiego rodzaju jedzenie, od owoców i warzyw, aż po rozmaite rodzaje mięs. Dzięki niej mamy pewność, że zapachy nie będą się przenikały, a same produkty na dłużej zachowają swoją świeżość. Intensywny zapach kiełbasy, kiszonej kapusty czy pasty jajecznej? Owijając je folią stretch masz pewność, że w żaden sposób nie wpłyną na sąsiadujące z nimi choćby na jednej półce torty i ciasta, tak łatwo chłonące inne zapachy.

1 Komentarz

  1. ciekawy artykuł super to napisałeś

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *