Jak zapakować elegancki prezent

Napisane przez w paź 30, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Jak zapakować elegancki prezent

Prezenty – uwielbiamy je otrzymywać, uwielbiamy je dawać. Jednak czasem spakowanie prezentu nastręcza nam trudności – szczególnie, gdy ma być to upominek, który wyślemy pocztą. Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. – jeśli szykujemy dla kogoś prezent z uroczystej okazji – z okazji ślubu, rocznicy, komunii, chrzcin, też chcemy obdarować w wyjątkowy sposób ukochaną osobę – kupujemy drogi , elegancki prezent – trzeba też zadbać o to, by pięknie go spakować. Droższe prezenty, takie jak dobre gatunkowo alkohole, eleganckie wydania książek, albumów, biżuteria itd. – wymagają więc równie efektownego i gustownego opakowania.

Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i poprosić ekspedientkę w sklepie, by od razu nam taki upominek elegancko spakowała. Jednak własnoręcznie przygotowana paczka cieszy dużo bardziej. Osoba obdarowana wie, ile serca i uczucia włożyliśmy w tak efektowne i oryginalne opakowanie prezentu. Nie będzie on wyglądał jak tysiące innych, musi się wyróżniać.

Ważne jest, by zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Na pewno w przypadku kosztownych, eleganckich upominków – nie może być to najtańszy papier czy byle jaka torebeczka. Trzeba się zaopatrzyć w gustowny, efektowny papier, w stonowanej wersji kolorystycznej. Takie szlachetne barwy, jak biel, złoto, srebro, beż, czerwień – będą wspaniale się nadawać. Delikatne wzorki lub gładka struktura – to będzie najlepsze rozwiązanie, nie zaś kwieciste, ostentacyjne, kiczowate. Stawiajmy w takim przypadku na klasykę i uniwersalność, ponadczasowość, wtedy prezent będzie mieć naprawdę godną oprawę.

Warto na pewno postarać się, by było to opakowanie oryginalne. Efektownie zawiązana wstążka, niebanalny papier do pakowania, czy też torebka, która przyciąga uwagę. Dobrze by też było wybrać takie opakowanie, które nie będzie od razu zdradzać, co jest w środku, by pozostał jednak ten element niespodzianki. Dlatego warto wybierać takie opakowania, które umożliwią ten efekt. Powinny być one dostosowane do zawartości. Jeśli prezent jest dość drogi, nie można go opakować byle jak, na szybko. Trzeba trochę włożyć w to czasu i wysiłku, by całość była gustowna. Ważne jest też, by dobrze zabezpieczyć taką paczkę, jeśli zamierzamy wysłać ją pocztą. Wtedy trzeba zapewnić takiej przesyłce bezpieczeństwo, szczególnie, jeśli dana rzecz jest krucha, mało donna na stłuczenie. Wymagane jest wtedy odpowiednie zabezpieczenie danej rzeczy, by się nie przesuwała w paczce, opakowanie nie może być więc za duże.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *