Jak zapakować i wysłać laptopa?

Napisane przez w lut 15, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Jak zapakować i wysłać laptopa?

Bezpieczne zapakowanie przesyłki

Pakując do wysyłki laptopa, należy dobrze się do tego przygotować. Zawartość paczki będzie bardzo wartościowa, a uszkodzenie przesyłki może mieć duże konsekwencje.

Do wysyłki laptopa najlepiej wykorzystać oryginalne opakowanie, które unieruchamia sprzęt. W przypadku braku takiej możliwości musisz przygotować odpowiednie materiały, żeby uzyskać podobny efekt. Wybierz karton o odpowiedniej wielkości. Owiń kilkakrotnie laptopa folią bąbelkową i oklej taśmą pakową/samoprzylepną – ochroni to sprzęt przed urazami mechanicznymi oraz wilgocią. Możesz również użyć gąbki. Wówczas zawiń sprzęt w gładką torbę foliową i zaklej taśmą pakową/samoprzylepną, a dopiero później użyj innego materiału amortyzującego. Z zasilaczem i innymi częściami postępuj podobnie, ale włóż je w oddzielne opakowania, aby nie zarysowały laptopa. Wolną przestrzeń wypełnij profesjonalnym granulatem lub specjalnym styropianem. Zadbaj o to, żeby sprzęt znajdował się w bezpiecznej odległości od ścian głównego opakowania. W ten sposób zapewnisz przesyłce potrzebną amortyzację oraz bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego uszkodzenia powierzchni paczki. Przed zapieczętowaniem pudełka potrząśnij nim i sprawdź, w jakim stopniu wyczuwasz w nim ruch. Im bardziej sprzęt jest unieruchomiony, tym większa szansa, że dotrze w nienaruszonym stanie! Do zaklejenia pudełka wykorzystaj taśmę pakową/samoprzylepną o szerokości co najmniej 5 cm. Zabezpiecz szczelnie łączenia i zwróć uwagę na dokładne pokrycie również krawędzi.

Informacje adresowe i etykiety

Podczas oklejania paczki pamiętaj o pozostawieniu widocznego miejsca na dane adresowe. Do wnętrza paczki włóż kopię etykiety z adresem oraz innymi informacjami kontaktowymi (numer telefonu, adres e-mail). W przypadku zniszczenia opakowania, zwiększasz szansę na odzyskanie zawartości.

Z dwóch stron warto również umieścić widoczną informację o tym, że wewnątrz paczki znajduje się wrażliwy na wstrząsy przedmiot. Możesz skorzystać z gotowych etykiet samoprzylepnych lub odręcznie napisać markerem, np.: „Uwaga szkło!!!” czy „Ostrożnie. Nie rzucać”.

Warunki dostawy

W większości firm dostawczych masz możliwość ubezpieczenia wartości przesyłki. Informacje o opłacie za dodatkową usługę znajdziesz w cenniku danej firmy przewozowej. Zawsze pamiętaj o dokładnym wypełnieniu listu przewozowego. Nie lekceważ pola, w którym możesz zawrzeć dodatkowe uwagi lub opisać zawartość przesyłki. Podaj dokładną nazwę sprzętu (markę, symbol). W momencie, gdy konieczne będzie złożenie reklamacji na jakość dostawy – dokładne zidentyfikowanie zawartości ułatwi dochodzenie o wysokość odszkodowania. Pamiętaj, że ubezpieczenie paczki nie zwalnia Cię jednak z obowiązku bezpiecznego zapakowania paczki!

Jeżeli wysyłasz laptopa do serwisu upewnij się, czy wybrana przez Ciebie firma ma podpisaną umowę z firmą kurierską. Większość ofert gwarantuje ubezpieczenie i bezpieczne dotarcie paczki do nadawcy, a także jej powrót.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *