Jak zapakować i wysłać produkty szklane?

Napisane przez w mar 13, 2014 w Blog | 1 komentarz

Jak zapakować i wysłać produkty szklane?

Dylematy przed wysyłką szkła

Wysyłanie towarów wyjątkowo wrażliwych i podatnych na uszkodzenia na dalekie dystanse bywa bardzo problematyczne i pomimo niesamowitego postępu w świecie logistyki i transportu wciąż bardzo łatwo jest uszkodzić przesyłkę. Szczególnie zaś podatne przy transporcie, nawet na nieduże odległości, są wszystkie przedmioty z elementami szklanymi lub szklane dekoracje, jak wazony czy świeczniki. Ponieważ jednak wysyłanie towarów przy pomocy poczty albo kuriera stanowi dzisiaj najskuteczniejszą i najbardziej ekonomiczną formę transportu dostępną z każdego punktu świata, czasami stajemy przed koniecznością nadania przesyłki zawierającej szkło. Szalenie ważnym jest, aby ze swojej strony nadawcy dołożyli wszelkich starań, by szkło zostało zapakowane w możliwie najbezpieczniejszy sposób.

Dopasowanie opakowania do kształtu przesyłki

Przesyłany towar, szczególnie szklany, może mieć bardzo różne rozmiary i kształty. W przypadku bardzo ozdobnych elementów dekoracyjnych, jak kinkiety czy żyrandole, problemem jest przede wszystkim odpowiedni rozmiar i dopasowanie pudełka do wymiarów przewożonych elementów – niedopuszczalnym jest pozostawienie jakichkolwiek luźnych przestrzeni, które pozwoliłyby zawartości w pudełku zmieniać położenie wewnątrz. Dokonanie pomiarów przed wybraniem opakowania jest bardzo dobrym pomysłem – w przypadku wielkogabarytowych szklanych przesyłek kartony tekturowe będą najrozsądniejszym rozwiązaniem. Naturalnie niezbędne jest odpowiednie otulenie całej zawartości wypełniaczem. Gdy jednak elementów szklanych jest więcej, ale nie są one tak masywne, jak w przypadku szklanek czy kieliszków, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie kartonów wykrojnikowych, a więc przygotowanych do bardzo sztywnego trzymania kilku elementów w najlepszej dla nich pozycji.

Drobne elementy szklane do koperty

Ostatnią grupą elementów szklanych, które często bywają wysyłane, są najdrobniejsze części szklane czy drobna biżuteria albo akcesoria ze szkła, które z powodzeniem zmieścić mogą się do koperty. Oczywiście zastosowanie zwykłej koperty mija się tutaj całkowicie z sensem, gdyż już na etapie pierwszego kontaktu z ręką przewoźnika czy kuriera może dojść do uszkodzenia kruchych i delikatnych elementów w środku. Podstawą zawsze jest więc tutaj zainwestowanie w kopertę bąbelkową, a więc taką wyściełaną dodatkową warstwą powietrznych pęcherzyków. Oczywiście można nabyć samą folię bąbelkową i w ten sposób zabezpieczyć drobne szkło przed wysyłką, ale koperta bąbelkowa jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie tempo wykonania pracy i wygodę. Szkło wymaga jednak dodatkowej uwagi i dlatego każdą przesyłkę dodatkowo warto zapakować osobno, a kopertę dodatkowo wypełnić granulatem lub styropianem.

 

1 Komentarz

  1. Ja pakuję z użyciem folii bąbelkowej, styropianu oraz taśm. Co do wysyłki lutra warto na jej płaszczyźnie nakleić taśmę, ponieważ występują na niej drgania i naprężenia w transporcie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *