Koperta zwykła czy bąbelkowa

Napisane przez w mar 30, 2014 w Blog | 1 komentarz

Koperta zwykła czy bąbelkowa

Wybierając się na pocztę lub zamawiając kuriera, wielokrotnie zastanawiałeś się, z jakiego opakowania skorzystać. Kłopotliwe są te przesyłki, o które trzeba szczególnie zadbać ze względu na ich wartość – towary elektroniczne, jak telefony komórkowe czy kruche drobiazgi, jak dekoracje ze szkła, mogą zniszczyć się w podróży doszczętnie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby zawartość opakowania była bardzo szczelnie otulona przez najróżniejsze materiały ochronne. Te najpopularniejsze dzisiaj to:

– folia bąbelkowa;

– poduszki powietrzne;

– granulaty.

Duże zakłady przemysłowe czy sklepy wysyłkowe posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, gdzie w mgnieniu oka dopasowuje się odpowiedni karton czy opakowanie pod gabaryty konkretnego zamówienia, wszystkie wypełniacze i taśmy klejące pracownicy mają pod ręką. Problemem jest jednak odpowiednie radzenie sobie w domu, gdzie przeważnie nie składuje się poduszek powietrznych ani granulatu. Rozwiązaniem idealnym dla wszystkich Pań i Panów domów w potrzebie jest w tym kontekście bez wątpienia koperta bąbelkowa, a więc połączenie idealnego trwałego opakowania z najskuteczniejszym zabezpieczającym wypełniaczem na rynku.

Różne koperty do różnych celów

Zwykła koperta nadaje się idealnie do wysyłania dokumentów – dopasowanie wymiarów koperty do wysyłanych arkuszy sprawia, że dokumenty te trafiają do odbiorcy w idealnej formie, bez najmniejszych zagięć. Gdy jednak niezbędne staje się wysłanie towaru o nieregularnych kształtach lub nieco większym rozmiarze niż plik kartek A4, konieczne staje się dodatkowe zabezpieczenie zawartości. I tutaj z pomocą przychodzą koperty bąbelkowe, które oczywiście także nadają się do wysyłania dokumentów, ale dodatkowo dają to, czego zwykłe koperty papierowe nie mogą – gwarancję podwyższonej odporności. Koperty te stworzone są z nieco grubszego surowca, dzięki czemu są bardziej odporne na zniszczenie czy pogniecenie, ale dodatkowo gruba warstwa napompowanych powietrzem pęcherzyków obniża ryzyko zamoknięcia przedmiotu lub jego mechanicznego uszkodzenia.

Różne wymiary ta sama wygoda

Koperty bąbelkowe są nieznacznie droższe od tradycyjnych, ale zapewniają nieporównywalny poziom gwarancji, że towar dotrze do adresata w dokładnie takim stanie, w jakim został nadany. Występują w bardzo różnych rozmiarach, dzięki czemu nadają się zarówno do wysyłania mniejszych elementów jak i bardzo dużych gabarytowo przesyłek. Natomiast zastosowanie formatu koperty sprawia, że po zapakowaniu wystarczy napisać adres, zakleić kopertę zrywając pasek chroniący klej, umieścić znaczek i nadać przesyłkę – bezpieczne nadanie jeszcze nigdy nie było równie proste.

1 Komentarz

  1. prawda jest taka że kopertę trzeba dostosować do jej celu, jeśli ma coś zabezpieczyć to lepiej bąbelkową, jeśli ma się prezentować no to już wtedy np. nadruk firmowy czy jakaś zaproszeniowa np. na ślub

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *