Koperty kontra kartony – pakujemy przesyłki

Napisane przez w wrz 28, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Koperty kontra kartony – pakujemy przesyłki

Bardzo często wydaje się, że jeśli przesyłamy coś innego niż list, dokumenty czy kartka pocztowa, musimy uczynić to w formie paczki – chowamy przedmiot do kartonowego pudełka, owijamy papierem i wysyłamy. Okazuje się jednak, że dużo praktyczniejsze w niejednej sytuacji są koperty. Oczywiście nie takie zwykłe, a bąbelkowe, zwane również powietrznymi.

Dlaczego warto wysyłać – oczywiście w miarę możliwości – przedmioty w kopertach?

  • dzięki temu czasem udaje się obniżyć koszty przesyłki – cena bowiem zależy nie tylko od wagi, ale i od gabarytów (jest to ważny argument na przykład dla sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową),
  • to wygodniejsze i szybsze rozwiązanie,
  • koperty łatwiej można mieć zawsze pod ręką niż kartonowe pudełka,
  • często powietrzne koperty okazują się w praktyce bardziej bezpieczne dla zawartości niż tradycyjne paczki,
  • przedmioty umieszczane w bąbelkowych kopertach nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń.

W kopertach bąbelkowych można przesłać naprawdę wiele przedmiotów – muszą być one po prostu raczej płaskie. Nie musi to być tylko biżuteria czy niewielkie kosmetyki. To także doskonały środek transportu dla książek, płyt CD, ubrań, perfum i wszelkich przedmiotów, które tylko się zmieszczą. A trzeba zaznaczyć, że koperty bąbelkowe – tak samo jak te zwykłe – występują w wielu różnych formatach.

Jak już zaznaczyliśmy wyżej, pakując coś w kopertę powietrzną, nie trzeba dbać o dodatkowe zabezpieczenie – nawet jeśli wysyłamy coś tak delikatnego jak np. perfumy. Ale warto zaznaczyć, że warstwa wypełnionych powietrzem foliowych bąbelków to nie jedyne zabezpieczenie, jakie mają do zaoferowanie te koperty. Jeśli wybierzemy dobrej klasy kopertę bąbelkową, zyskamy produkt, który ma zwiększoną odporność na uszkodzenia, w tym na działanie wilgoci. Ponadto warstwa klejąca ma większą moc. Co więcej – jeśli koperta była otwierana przez osobę niepowołaną, na warstwie klejącej pojawią się widoczne ślady, na podstawie których będzie można złożyć reklamację bądź skargę do urzędu pocztowego.

Warto pamiętać o tym, że odbiorca, który otrzymuje przesyłkę listowną zamiast paczki, również ma wygodniej. Gdy nie ma go w domu, listonosz pozostawi taką przesyłkę w skrzynce na listy lub pod drzwiami (w przypadku domu jednorodzinnego). Gdyby to natomiast była paczka, odbiorca znalazłby po prostu w swojej skrzynce awizo i sam musiałby zgłosić się po przesyłkę na pocztę.

Koperty bąbelkowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Skutecznie chronią przedmioty przed uszkodzeniem, a do tego w wielu przypadkach okazują się wygodniejsze niż tradycyjne formy paczek.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *