Meble ogrodowe – jak je zabezpieczyć

Napisane przez w mar 30, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Meble ogrodowe – jak je zabezpieczyć

Strefa relaksu w ogrodzie to jedno z najbardziej przyjaznych miejsc w naszym prywatnym otoczeniu – a przynajmniej powinno takie być. Jeśli zależy nam na tym, by przebywanie w nim stało się dla nas czystą przyjemnością, powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Zaaranżowanie przestrzeni wcale nie jest takie trudne, gdy się dobrze przemyśli, co chcemy robić, jak spędzać wolny czas we własnym azylu.

Z zagospodarowaniem otoczenia wiąże się przede wszystkim zakup mebli ogrodowych – lepiej od razu zainwestować w lepsze gatunkowo, ponieważ decyduje to o ich wytrzymałości i odporności. Warto w nie wyposażyć także balkon lub taras. Tutaj, mimo ograniczonej przestrzeni, również można dobrze wypocząć. Meble ogrodowe zazwyczaj wykonane są z naturalnego drewna, ponieważ jest ono dużo solidniejsze od płyt meblowych, lepiej znosi zmienną pogodę, a odpowiednio zakonserwowane i zabezpieczone, może nam służyć długie lata bez utraty ładnego wyglądu. Do dyspozycji mamy też meble rattanowe, eleganckie, ale i dosyć kosztowne, oraz wersję ekonomiczną – z tworzywa sztucznego.

Aby wygląd mebli naprawdę cieszył nasze oczy, trzeba pamiętać o ich właściwym przechowywaniu. Muszą być osłonięte przed nadmierną wilgocią, a jednocześnie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Każdy taki mebel jest przeznaczony do użytku zewnętrznego, ale zimą lepiej przechowywać je pod zadaszeniem, najlepiej w komórce lub garażu. Przed schowaniem mebli dobrze jest solidnie je zabezpieczyć. Gotowe pokrowce są często zbyt delikatne i niejednokrotnie nie spełniają swojej roli, dlatego najlepiej jest przygotować je samemu. W tej roli świetnie sprawdza się folia bąbelkowa. Dzięki swojej budowie doskonale amortyzuje wszelkie uderzenia, nie musimy się więc obawiać, że przenosząc stoliki czy krzesła obijemy ich powierzchnię. Poza tym folia to także najskuteczniejsza osłona przed wilgocią. Jeśli zadbamy o to, by meble wcześniej nie zamokły, wystarczy je owinąć w miarę szczelnie materiałem. W przypadku gdy meble są lekko wilgotne, koniecznie trzeba im zapewnić czas na wyschnięcie, gdyż zapakowanie ich w nieprzepuszczającą powietrza folię może się skończyć zagrzybieniem i zniszczeniem drewna.

Dobrym pomysłem na oddzielenie od siebie na przykład krzesełek jest przełożenie ich arkuszami tektury falistej. Dzięki temu przechowywanie kilku czy kilkunastu elementów nie przysporzy nam kłopotu. Tektura sprawi, że meble nie będą się o siebie obijać i ocierać, a dodatkowo nie dopuści do nich kurzu i pyłu, których nie brakuje czy to w drewutni, czy garażu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *