Odpowiednie pakowanie… sposobem na przetrwanie

Napisane przez w lut 25, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Odpowiednie pakowanie… sposobem na przetrwanie

Przed przygotowaniem przedmiotów do wysyłki warto przewidzieć, na co będą narażone podczas transportu. Wstrząsy, uderzenia, zmiany atmosferyczne – nie możemy również liczyć na wyrozumiałość każdego kuriera. Dlatego dokładne zapakowanie cennej dla ciebie zawartości, będzie sposobem na jej przetrwanie.

Wybierz odpowiednie opakowanie

Weź pod uwagę rozmiar i wagę przedmiotów. Pamiętaj, że za duże opakowanie wymagać będzie większej ilości wypełniacza, a za małe z kolei może zniekształcić się w trakcie transportu. Wszelkie wybrzuszenia i otarcia mogą mieć duże konsekwencje dla zawartości. Dlatego używaj nowych kartonów lub upewnij się, że są w idealnym stanie. Wybierz pudełko o jeden rozmiar większe od przewidywanej zawartości przesyłki.

W to możesz zapakować artykuły do wysyłki:

– koperty bąbelkowe/pęcherzykowe – zapewnią twojej przesyłce odpowiednią amortyzację podczas transportu,

– pudełka i kartony – wytrzymałość opakowania uzależniona jest od wagi przedmiotów przeznaczonych do wysyłki,

– tuby kartonowe – sprawdzają się, jeżeli chcesz przesłać duże arkusze. Zwiń je w rulon i zabezpiecz wieczkiem,

– kartony wykrojnikowe – opakowanie przeznaczone do zabezpieczania kruchych przedmiotów, np., szklanek.

Zabezpiecz artykuły

Potrzebujesz: folii bąbelkowej/pęcherzykowej lub koperty bąbelkowej/pęcherzykowej oraz taśmy pakowej/samoprzylepnej

Odbiorca przesyłki doceni twoje starania w tej kwestii. Ochroń osobno każdy przedmiot przeznaczony do wysyłki. Owiń go kilkakrotnie w folię bąbelkową/pęcherzykową i zaklej taśmą pakową/samoprzylepną. Dokładnie zakryj również krawędzie i brzegi. Zamknięte w pęcherzykach powietrze zabezpieczy powierzchnię przed wytarciem oraz obtłuczeniem, zapewni też potrzebną amortyzację.

Jeżeli arkusz zamierzasz przesłać w tubie, również zabezpiecz go gładką folią! Skutecznie ochroni to go przed zabrudzeniem.

Wypełnij przestrzeń

Potrzebujesz: folii bąbelkowej/pęcherzykowej, granulatu, poduszek powietrznych lub flopak

Zabezpieczone już przedmioty nie mogą przylegać do siebie i do brzegów pudełka. Dlatego ułóż je w bezpiecznej od siebie odległości, wypełniając jednocześnie wolną przestrzeń. Zwróć szczególną uwagę na dno pudełka – powinno tam znaleźć się min. 5 cm grubości wypełniacza. Staramy się ograniczyć ewentualne otarcia lub konsekwencje, jakie może nieść za sobą uszkodzenie paczki z zewnątrz.

Zapieczętowanie przesyłki

Potrzebujesz: taśmy pakowej/samoprzylepnej (o szerokości min. 5 cm) oraz etykietę z ostrzeżeniem

Do szczelnego zapieczętowania paczki użyj taśmy pakowej/samoprzylepnej. Dokładnie zabezpiecz wszystkie łączenia. Zadbaj o to, aby taśma przylegała dobrze również na krawędziach. Pozostaw miejsce na dane adresowe i kod paskowy! Najlepiej zabezpiecz informacje folią i przyklej ją taśmą bezbarwną. Jeżeli w paczce znajdują się delikatne przedmioty, wykorzystaj samoprzylepną etykietę ostrzegawczą lub pozostaw odręczną, ale widoczną informację na kartonie z dwóch stron.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *