Pakowanie prezentów – efektowne i praktyczne

Napisane przez w paź 2, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Pakowanie prezentów – efektowne i praktyczne

Upominki dla bliskich osób muszą być wyjątkowe. Także prezenty na szczególne okazje. Wymaga to nie tylko pomysłowości w wybraniu upominku. Trzeba też zbadać o godną oprawę, w tym przypadku – o eleganckie i stosowne do okazji spakowanie podarunku. Staje się to dość kłopotliwe szczególnie, gdy prezentu nie możemy wręczyć sami – musimy go przesłać kurierem czy pocztą. Wtedy też trzeba dokładnie zadbać o to, by nie ucierpiał on w czasie transportu.

Oryginalnie opakowany prezent to wyraz uczyć do danej osoby – dzięki temu osoba obdarowana będzie się czuć wyjątkowo, jeśli poświęcimy nieco więcej czasu niż standardowo na spakowanie dla niej upominku. Poza tym to może być wspaniała zabawa i duża satysfakcja, jeśli uda się nam stworzyć efektowne opakowanie. Nie zawsze więc dobrym pomysłem jest pakowanie upominku od razu w sklepie. Można postarać się nieco bardziej i wysilić na oryginalność, by zaskoczyć osobę obdarowywaną.

Efektowne spakowanie prezentu może być nie lada sztuką. Można wymyślać różne sposoby na takie opakowania. Starym i znanym sposobem, z elementem niespodzianki, jest pakowanie upominku w kilka pudełek różnej wielkości. Wtedy zwiększamy u osoby obdarowywanej napięcie oczekiwania niespodzianka będzie tym bardziej zaskakująca i wyczekiwana.

Można też pobawić się w efektowne układanie samego papieru do pakowania, ciekawym pomysłem na spakowanie upominku dla mężczyzny – męża, chłopaka, narzeczonego, brata, ojca itd. – jest uformowanie papieru pakownego w kształt koszuli. To już zadnie dla osób mających zdolności manualne i odrobinę cierpliwości, ale efekt jest zachwycający.

Można też wybrać inne sposoby. Jeśli jest to element biżuterii, pierścionek, drobny upominek – można go włożyć np. do eleganckiej butelki. Następnie całość owinąć w papier ozdobny i przewiązać wstążeczką.
Oczywiście ważne jest też, jakie opakowanie wybierzemy. Jeśli chcemy, by było oryginalne, dodajmy zawsze coś do siebie. Jakiś drobiazg, element ozdobny, który wykonaliśmy sami. Warro też wybierać oryginalne papiery ozdobne. Nie zawsze klasyczne papiery w różyczki itd. są dobrym pomysłem. Warto poszperać w sklepach i wybrać coś naprawdę oryginalnego.

Prezenty z okazji ważnej uroczystości, typu ślub, powinny być przede wszystkim pakowane elegancko. Klasycznie, bez przesadnych ozdób. W kolorach beżu, beli. To podkreśli rangę uroczystości.
Przygotowanie takiej paczki do wysyłki też wymaga odpowiedniego podejścia – jeśli w paczce są elementy szklane i kruche, trzeba je opakować w papier zabezpieczający, styropian itd.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *