Pakujemy dziecko na każde warunki

Napisane przez w maj 15, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Pakujemy dziecko na każde warunki

Kiedy dziecko jedzie na wakacje, każda mama zaczyna zastanawiać się co i jak spakować dziecku, aby po pierwsze miało wszystko czego mu będzie potrzeba, a po drugie by spakować je tak, żeby mogło z rzeczy wygonie korzystać w każdych warunkach. Jak to zrobić, żeby dziecko miało na tyle dużo rzeczy, by uniknąć np. konieczności prania ubrań na wyjeździe, a jednocześnie by jego bagaż był na tyle mały, żeby dziecko samo mogło go przenieść.
Po pierwsze warto przemyśleć, w co spakować dziecko. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być plecak, który dziecko będzie mogło założyć na siebie lub torba podróżna wyposażona w kółka, którą dziecko mogłoby ciągnąć za sobą. Po drugie trzeba zastanowić się ile rzeczy będzie potrzebnych. Nie ma sensu pakować pięciu polarowych bluz, skoro wiemy, że nasza dziecko i tak chodzi w dwóch ulubionych. Sprawdzonym pomysłem jest pakowanie ubrań tzw. „asortymentami”, czyli osobne układanie spodni, bielizny, t – shirtów. Ma to sens, ponieważ dziecko z łatwością rozpakuje się, a poza tym w razie niespodziewanej sytuacji np. ulewnego deszczu na wakacjach pod namiotem, ciuchy pozostaną suche. Nieocenione mogą się okazać też woreczki strunowe, które są dostępne w różnych rozmiarach, można spakować w nie niemal wszystko, a ich szczelne zamknięcie zabezpiecza rzeczy przed wilgocią czy rozlaniem w środku bagażu. Z takich woreczków warto też skorzystać pakując kosmetyki, które mogą się rozlać. Można też zapakować kilka woreczków dziecku, by na wakacjach mogło do niego włożyć i szczelnie zamknąć np. telefon komórkowy czy aparat fotograficzny idąc na plażę, co zabezpieczy przedmioty również przed zapiaszczeniem. Warto też przemyśleć ułożenie rzeczy w bagażu. Najlepiej, gdy rzeczy mogące rozlać się lub zniszczyć stoją pionowo i otacza je coś miękkiego np. ręczniki lub ubrania.
Aby dziecko mogło samo przenieść swój bagaż, warto nie dokładać do torby kolejnych kilogramów, wkładając duże opakowania kosmetyków. W tym celu można zaopatrzyć się w miniaturki pasty do zębów czy szamponu dostępne w drogeriach. Żeby nie zapomnieć o niczym najlepiej najpierw ułożyć rzeczy w widocznym miejscu, np. na stole i zastanowić się czy spośród tych rzeczy dziecko wybierze coś na każdą okoliczność. Koniecznie trzeba zapakować lekką, cienką kurtkę, chroniącą zarówno przed deszczem i wiatrem, a zajmującą bardzo mało miejsca, czapkę, okulary słoneczne i podstawowe kosmetyki. Sprawdzonym sposobem jest też ubranie na drogę dziecka w rzeczy zajmujące najwięcej miejsca w bagażu.
Należy rozsądnie pakować dziecko na wyjazdy, ale nawet jeśli o czymś zapomnimy, to i tak w końcu to nie ubrania, ale wrażenia są na wakacjach najważniejsze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *