Pozostały ci materiały po remoncie? Wykorzystaj je!

Napisane przez w gru 1, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Pozostały ci materiały po remoncie? Wykorzystaj je!

Planując remont lub przeprowadzkę, dokonujemy zakupu niezbędnych materiałów zabezpieczających. Chcemy, by prace przebiegły bez zakłóceń i zniszczeń. Często dzieje się tak, że po zakończeniu prac pozostaje nam część niezużytych materiałów i nie potrafimy znaleźć dla nich zastosowania. Najczęściej je wyrzucamy, co jest ogromną stratą.

Tektura falista okazuje się niezastąpiona podczas remontów i przeprowadzek. Rozłożona na podłodze podczas malowania skutecznie chroni ją przed zachlapaniem. Mało kto jednak wie, że może być ona również wykorzystywana jako akustyczna izolacja podłogi pływającej, np. paneli podłogowych. Co prawda nie radzi sobie ona idealnie z wyciszeniem akustycznym i wymaga bardzo równego podłoża, jednak na to miejsce świetnie przewodzi ciepło i wyśmienicie sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego. A przy tym jest rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym i opłacalnym.

Resztki tektury falistej można wykorzystać bardzo kreatywnie. Można dać im drugie życie, tworząc z nich ciekawe i ekologiczne dekoracje: wazony, ramki na zdjęcia, czy pudełka na drobiazgi. Kreatywni rodzice mogą również produkować zabawki dla swoich dzieci. Cała rodzina może zająć się tworzeniem oryginalnych ozdób choinkowych z tektury. Wystarczy zaopatrzyć się w nożyczki, kolorowe flamastry lub farbki, jak również samoprzylepny papier, klej oraz proszek brokatowy. Szara tektura nabierze pięknego wyglądu.

Resztki tektury falistej można wykorzystać również do zabezpieczania ogrodowych roślin przed zimowym snem. Wymagają tego przede wszystkim rośliny, które pochodzą z cieplejszych rejonów świata i ostra zima może im poważnie zaszkodzić. Zimowe towarzystwo tektury lubią między innymi krzewy różane czy różaneczniki. Trzeba je starannie opatulić tekturą i delikatnie choć stabilnie obwiązać sznurkiem.

Rulon z tektury falistej może pełnić również funkcję drapaka dla kota. Z pewnością taki wynalazek spodoba się osobom, których ulubieniec niszczy pazurkami meble. Aby przygotować drapak dla kota, należy owinąć tekturą jakiś podłużny, okrągły przedmiot lub przygotować zwinięty rulon z tektury. Ważne jednak, by zabezpieczyć go bardzo solidnie, by kot w ferworze zabawy nie zniszczył nowej zabawki.

Niektórzy kierowcy cenią sobie również pomoc tektury falistej przy silnych mrozach. Zasłaniają nimi szybę na noc, by rano nie musieć skrobać szyb z lodu. Na tę ewentualność warto przygotować sobie więcej pociętych kawałków tektury, ponieważ po jednym użyciu może ona namakać i wtedy nie nadaje się ona już do użycia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *