Przydatne wskazówki przy wysyłaniu paczek

Napisane przez w mar 20, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Przydatne wskazówki przy wysyłaniu paczek

Każdy człowiek musi raz na jakiś czas wysłać przesyłkę i zapakować ją w taki sposób, aby na pewno w całości dotarła do adresata. Mnogość najróżniejszych firm kurierskich i pocztowych sprawia, że wybierać można śmiało spomiędzy dziesiątek najróżniejszych ofert cenowych i jakościowych. Ale ostatecznie to, czy dany sprzęt albo towar dotrze do osoby, która na niego czeka, zależy w głównej mierze od jakości zapakunku – wszystko leży więc po naszej stronie i kilka prostych zasad pakowania przedmiotów do wysyłki pozwoli nawet największemu amatorowi wykonać to zadanie perfekcyjnie.

Odpowiednie opakowanie to podstawa.

Istnieje wiele możliwych do zastosowania opakowań, które dedykowane są pod kompletnie inne rozwiązania i sprawdzą się idealnie do różnych przedmiotów. Towary większe i bardziej stabilne przy przewożeniu można z powodzeniem włożyć do kartonu tekturowego. Te wykonane są dzisiaj z dość trwałego tworzywa, dzięki któremu możliwe jest przenoszenie w kartonie nawet tak masywnych przedmiotów, jak pralki czy lodówki. Kluczowym jest jednak dopasowanie wymiarów przewożonego towaru do rozmiarów kartonu – jeśli natomiast wewnątrz powstanie jakakolwiek wolna przestrzeń, trzeba ją wypełnić poduszkami powietrznymi, granulatem lub folią bąbelkową. Jeśli planujemy wysłać kilka drobnych przedmiotów, doskonałym rozwiązaniem może okazać się karton wykrojnikowy, dostosowany do konkretnego rozmiaru i usztywniający zamocowane w nim towary. Najmniejsze przedmioty, o które chcemy zadbać w wysyłce, zapakować można z powodzeniem w koperty bąbelkowe, gwarantujące dość duże bezpieczeństwo w podróży. Wyściełane są one folią bąbelkową, która chroni zawartość przed stłuczeniem lub mechanicznym uszkodzeniem, a dodatkowo dostępne są w bardzo różnych wymiarach.

Zadbanie o wszystkie szczegóły

Jeśli przesyłany towar ma wyjątkową wartość, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Dopasowanie gabarytów przesyłki do opakowania to jedno, ale wypełnienie przestrzeni wewnątrz powinno być obowiązkowym krokiem przed zamknięciem koperty czy pudełka. Warto do tego celu zastosować liczne dostępne na rynku rozwiązania, jak chociażby granulaty czy poduszki powietrzne, które idealnie dopasowują się do nawet bardzo niecodziennych kształtów. Gdy wewnątrz jest już bardzo mało wolnej przestrzeni, a towar jest stabilnie ułożony, można zakleić dokładnie opakowanie i jeśli to możliwe – dodatkowo zawinąć je jeszcze w folię przezroczystą i można przejść do przyklejania listu przewozowego lub danych adresowych. To da gwarancję, że towar dojdzie do klienta w nienaruszonym stanie i obie strony umowy będą zadowolone z jakości transportu.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *