Przygotuj świąteczne ozdoby z tektury falistej

Napisane przez w gru 15, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Przygotuj świąteczne ozdoby z tektury falistej

Grudzień jest okresem wzmożonego przygotowywania świątecznych dekoracji. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu gotowe ozdoby, które kupuje się w sklepach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dopuścić do głosu własną kreatywność i własnoręcznie stworzyć elementy dekoracji. W roli materiału do tworzenia świątecznych ozdóbek świetnie sprawdza się tektura falista.

Wspólne przygotowywanie dekoracji świątecznych może być świetną alternatywą spędzania wolnego czasu i rodzinnej rozrywki. Przy użyciu tektury falistej można przygotować między innymi ozdoby choinkowe, które zastąpią tradycyjne bombki. Wystarczy powycinać z tektury różne ciekawe kształty: gwiazdki, bałwanki czy miniaturowe choinki, a następnie udekorować je przy pomocy innych materiałów. Można wykorzystać w tym celu kolorowe flamastry, farbki, a nawet kredki. Można również po wylepiać je kolorowym papierem, złotym i srebrnym bristolem i oprószyć brokatem. Następnie przy pomocy dziurkacza trzeba zrobić otwór i przeciągnąć przez niego kolorowe wstążeczki, na których będzie się zaczepiać ozdoby na gałązkach drzewa. W internecie można znaleźć wiele ciekawych szablonów na dekoracje gwiazdkowe, z których można czerpać inspiracje.

Przy pomocy tektury falistej można również stworzyć Bożonarodzeniową szopkę. W tym celu należy wyciąć elementy ścian i dachu, a następnie skleić je ze sobą. Szopkę można uzupełnić zwierzątkami i figurkami, bardziej kreatywne osoby mogą spróbować je zrobić własnoręcznie – także z tektury falistej. Uzupełnieniem może być sztuczny śnieg, sianko, jak również pachnące gałązki świerka lub jodełki.

Ozdoby z tektury falistej można umieścić również w oknie. W tym celu trzeba wyciąć kształty, które kojarzą się z zimowym okresem i ozdobić je według własnego uznania. Dekoracje z tektury można przyklejać do szyb lub założyć je na długie żyłki i zrobić ozdoby wiszące nad parapetem. Tektura jest bardzo wdzięcznym materiałem, łatwo daje się formować i można z niej tworzyć prawdziwe cuda.

Miłą alternatywą może okazać się również lampion wykonany z tektury falistej, ale trzeba zrobić go bardzo umiejętnie i starannie, by nie mógł spowodować pożaru. Lampion może być okrągły lub przybrać kształt pudełka. Intrygującą alternatywą okaże się również lampion w kształcie domku, w którym wytnie się okna i drzwi, a następnie wyklei je kolorową bibułą.

Tektura falista może przemienić się we wspaniałe dekoracje świąteczne, które odmienią oblicze mieszkania. Potrzeba do tego jedynie kreatywności, fantazji i kolorowych dodatków.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *