Rodzaje taśm pakowych

Napisane przez w lip 5, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Rodzaje taśm pakowych

Pakowanie wymaga odpowiedniego zamknięcia kartonów czy tez ich dodatkowego zabezpieczenia przed rozerwaniem się. Doskonale sprawdza się tutaj taśma klejąca. Jej użycie jest przede wszystkim wygodne, ponieważ nie wymaga od nas stosowania żadnych skomplikowanych urządzeń czy kleju na ciepło. W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów taśm. Każda z nich posiada określone cechy, dzięki którym dopasujemy ją do naszych potrzeb. Warto wybierać taśmę, która będzie współpracować w rodzajem tworzywa, które mamy zamiar skleić. Jeśli wykonujemy dekoracje na choinkę, wystarczy nam standardowa taśma klejąca. Jeżeli jednak przygotowujemy paczkę do wysyłki lub przygotowujemy kartony do przeprowadzki, korzystamy ze sprawdzonej taśmy pakowej. Ma ona kilka rodzajów.

Akryl to taśmy, za które zdecydowanie zapłacimy najmniej. Wykorzystuje się tutaj substancję akrylową łączoną z środkiem sieciującym. Od proporcji zależy to, jak mocno będzie trzymał klej akrylowy. Taśma pakowa tego rodzaju najlepiej sprawdza się na powierzchni gładkiej i śliskiej. Wykorzystywana jest chociażby przy oklejaniu palet zabezpieczonych folią. Stosuje się je głównie w dodatnich temperaturach. Jest to dość popularny rodzaj taśmy pakowej, która ma swoje zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym.

Taśmy Hot Melt to produkty na bazie kauczuku syntetycznego, który stanowi składnik sztucznej gumy. Kleje, które wykorzystuje się do tworzenia tych produktów, zazwyczaj bardzo szybko sklejają powierzchnię, na którą naklejana jest taśma. Użyty tutaj klej jest tworzony w taki sposób, aby podczas pracy z taśmą nie parował. Tego rodzaju produkty bardzo chętnie wykorzystywane są podczas przygotowywania przesyłek w kartonach.

Solvent to najdroższy rodzaj taśm pakowych. Mamy tu jednak do czynienia z bardzo dobrą jakością kleju, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Wykorzystuje się tutaj klej powstały na bazie naturalnego kauczuku. Dzięki odpowiedniemu składowi klej ten zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na gładkich, jak też na nierównych, porowatych powierzchniach. Taśmy tego rodzaju sprawdzają się zarówno w dodatnich, jak też ujemnych temperaturach. Ze względu na ten ostatni fakt taśma Solvent jest też wykorzystywana w chłodniach. Trudno ją oderwać i wykazuje odporność na działanie wilgoci.

Kupując taśmę pakową, sprawdźmy długość rolki. Zazwyczaj podawana jest ona yardach, ale niektórzy producenci informują też o długości w metrach. Jeden yard to 91 centymetrów, dlatego warto to dokładnie przeliczyć, zanim kupimy sobie zbyt krótką taśmę.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *