Tektura falista. Twój sposób na remont

Napisane przez w maj 4, 2014 w Blog | 1 komentarz

Tektura falista. Twój sposób na remont

Jeżeli szykujemy się do wyremontowania danego pomieszczenia, bez względu na to, jakie by nie było jego przeznaczenie czy metraż, podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie tak znajdujących się w nim rzeczy, jak i podłóg. Nawet zwykłe przemalowanie ścian czy sufitu może bowiem skończyć się katastrofalnie, zabrudzając i w efekcie niszcząc wszystko dokoła. Chwila nieuwagi wystarczy wówczas, by nabawić się trudno schodzących czy wręcz nieusuwalnych śladów po farbie. Jak temu zapobiec?

Zapomnij o starych metodach

Najpopularniejszą metodą jest oczywiście zakrywanie i oklejanie wszystkiego papierem. Zwykle sięgamy wówczas po stare gazety, co wydaje się rozwiązaniem równie prostym, jak i oszczędnym. Niestety, ich podstawową wadą jest grubość, a raczej jej brak. Liche strony gazet nie zabezpieczą tak naprawdę niczego – chyba, że do dyspozycji mamy cały magazyn makulatury i rzeczywiście jesteśmy w stanie zużyć ich solidne ilości. O ile jednak sprawdzi się to w przypadku zabezpieczenia mebli czy okien, o tyle nie wyeliminuje już kwestii ślizgania się papieru w przypadku pokrycia gazetami podłogi. Łatwo przemakalne, przesuwające się wraz z każdym krokiem, będą tylko utrudniały nam pracę.

Tektura lepsza od folii

Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tym celu folii, która – choć szczelna i nieprzemakalna – także jest śliska i nie sprawdzi się w przypadku zabezpieczania powierzchni podłogowych. Poza tym wydaje się rozwiązaniem wyjątkowo mało ekologicznym. Wszystko to sprawia, że najlepiej sięgać po tekturę falistą – jako materiał ochronny sprawdzi się doskonale przy prowadzeniu dowolnych remontów we wnętrzach budynków.

W trosce o środowisko

Do wyrobu tektury wykorzystywane są szmaty, makulatury praz miazga drzewna. Jej falista wersja powstaje w wyniku sklejania ze sobą od dwóch do siedmiu warstw masy papierniczej, przy czym środek ma charakter wyraźnie falowany. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia sztywności oraz grubości całego arkusza.

Naturalne pochodzenie i brak substancji chemicznych sprawiają, że tektura jest produktem przyjaznym dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka. jako produkt w pełni ekologiczny ulega szybkiej biodegradacji, a dzięki falistej strukturze nie ślizga się, ma wyjątkowo dobre właściwości amortyzujące i chroni pokryte nią materiały. Dodatkowym atutem jest niska cena – wydatek ten będzie niemal niezauważalny dla naszego portfela a my będziemy mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby profesjonalnie i skutecznie zabezpieczyć nasz dom, biuro czy mieszkanie przed niechcianymi skutkami remontu.

1 Komentarz

  1. Swietny blog 🙂 duzo w nim humoru i dystansu, ktory bardzo lubie 😉 Pozdrawiam Cie cieplo i zycze udanego tygodnia!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *