Telefon bezpieczny w podróży

Napisane przez w sie 20, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Telefon bezpieczny w podróży

Mało kogo zadowala obecnie telefon komórkowy tylko z podstawowymi funkcjami. Wybieramy tylko te dotykowe, ze stałym dostępem do Internetu i koniecznie z wbudowanym, profesjonalnym aparatem, byśmy w każdym miejscu mogli uwiecznić daną chwilę. To już nie jest sprzęt służący tylko do komunikowania się na odległość, pisania SMS-ów. W związku ze zwiększeniem się ilości funkcji telefonów ich ceny poszybowały w górę. To naprawdę cenna rzecz, więc podczas podróży lub gdy wysyłamy go komuś, naprawdę musimy się o niego zatroszczyć. Warto poświęcić na to czas. Choć to drogi sprzęt, jest bardzo delikatny i wrażliwy na wstrząsy i uderzenia.

Podstawowe zabezpieczenie
To chyba najłatwiejszy sposób pakowania telefonu. Potrzebujemy do tego tylko dwóch kopert biurowych/papierowych. Najpierw pakujemy urządzenie do koperty, która jest zbliżona do niego rozmiarem. Potem szczelnie ją zaklejamy, by sprzęt w środku był nieruchomy. Tak przygotowaną kopertę wkładamy do drugiej, większej o rozmiar. Gotowe!

Profesjonalny sposób pakowania telefonu
Ten rodzaj zabezpieczenia daje nam większą gwarancję na to, że urządzenie dotrze na miejsce bezpiecznie. Jeśli dysponujemy oryginalnym pudełkiem od telefonu, wkładamy go do środka. Paczuszkę tę należy włożyć do nieco większego pudełka kartonowego. Jednak wcześniej koniecznie (!) trzeba kartonik z telefonem owinąć szczelnie folią bąbelkową. Dzięki niej przesyłka będzie odporna na uderzenia, zamortyzuje je. Co więcej, folia ta jest wodoodporna, więc zabezpieczy sprzęt przed ewentualnym, niebezpiecznym dla niego zalaniem.

Wersja dla leniuszków
Jeśli jednak nie masz ochoty bawić się w profesjonalne pakowanie telefonu lub po prostu brakuje ci na to czasu, możesz wykorzystać inny, powszechnie dostępny produkt, który rozwiąże problem. Sprzęt możesz włożyć do koperty bąbelkowej. Tylko ją otworzysz, włożysz telefon, zakleisz i… Po pracy! Teraz masz czas dla siebie. A o sprzęt nie musisz się martwić – specjalna folia wewnątrz koperty zamortyzuje uderzenia, a jej wierzchnia część dzięki włóknom celulozowym jest odporna na rozerwanie. Czego chcieć więcej?

Nie ryzykuj
Czasem liczymy na łut szczęścia i myślimy, że przesyłka dotrze bezpiecznie do nadawcy bez odpowiedniego opakowania i pracy nad nią. Nie warto się łudzić! Paczka będzie znajdować się w różnych warunkach. Lepiej polegać na profesjonalnych produktach! Po co narażać się na stres i nieprzyjemności związane z kupnem nowego aparatu? Ja wybieram sprawdzony sposób i produkty, które pomagają mi się stać w pełni odpowiedzialną za przesyłki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *