Troska o porcelanę i szkło

Napisane przez w sty 28, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Troska o porcelanę i szkło

Porcelanę i szkło otaczamy troskliwą opieką ilekroć pragniemy je przetransportować, zwłaszcza, gdy stanowią one cenne pamiątki rodzinne. Podczas przeprowadzki czy też przesyłania zastawy bądź szkła w prezencie do krewnych, musimy się postarać, aby przedmioty te nie popękały, nie stłukły się ani nie wyszczerbiły. Warto zatem zapakować je do kartonów, a dodatkowo zabezpieczyć za pomocą kulek ze starych gazet czy też styropianu. Kolejnym doskonałym środkiem ostrożności okaże się owinięcie porcelany i szkła folią stretch.

Folia stretch  okazuje się bardzo popularnym środkiem zabezpieczenia między innymi szkła i porcelany. Posiada ona ogromną wytrzymałość i rozciągliwość, co czyni z niej produkt niezwykle ekonomiczny i wydajny. W dodatku folia  okazuje się bardzo prosta w użyciu. Dzięki niej  ładunek porcelany, szkła czy też innych delikatnych przedmiotów okaże się stabilny i bezpieczny zarówno w czasie samego transportu, jak również przechowywania. Folia posiada także tę zaletę, że wspaniale chroni przed zanieczyszczeniami, brudem, kurzem i wilgocią. Ponadto znacznie trudniej ukraść przedmioty zawinięte w tę folię, aniżeli te niezawinięte.

Producenci proponują obecnie folię transparentną lub czarną – w zależności od naszych preferencji. Folia ta posiada grubość 23 mikronów, zaś jej szerokość wynosi 50 cm. Dostępne są rolki folii stretch w trzech różnych rozmiarach: 1,5 kg, 2,5 kg oraz 3 kg. Możemy zatem nabyć dokładnie taką ilość cennej folii, jaka będzie nam przydatna. Warto jednak pamiętać, że jest to produkt, który nie ulega przeterminowaniu – resztki folii można więc schować do czasu, kiedy znowu okażą się nam niezbędne.

W ofercie producentów znaleźć można również folię przystosowaną do maszynowego zabezpieczenia ładunków, ta jednak nie okaże się przydatna przy użytku prywatnym. Można ją natomiast stosować w hurtowniach, magazynach i sklepach, a także w wielu innych miejscach, gdzie pakuje się różne przedmioty, niejednokrotnie delikatne oraz kruche.

Folia stretch zapewnia bezpieczeństwo transportowanych ładunków, również tych najdelikatniejszych, jak porcelana czy też szkło. Dlatego też warto się w nią zaopatrzyć, ilekroć planujemy przeprowadzkę. Folię tego rodzaju zawsze warto mieć w domu. Może ona przydać się na przykład wtedy, kiedy wychodzącym od nas gościom chcemy podarować półmisek z jakąś wspaniałą potrawą, której nie zjedliśmy w całości podczas kolacji. Półmisek owinięty w folię nie tylko się nie uszkodzi podczas transportu, ale też nie utraci swojej cennej, apetycznej zawartości.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *