Troska o porcelanę i szkło

Napisane przez w Sty 28, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Troska o porcelanę i szkło

Porcelanę i szkło otaczamy troskliwą opieką ilekroć pragniemy je przetransportować, zwłaszcza, gdy stanowią one cenne pamiątki rodzinne. Podczas przeprowadzki czy też przesyłania zastawy bądź szkła w prezencie do krewnych, musimy się postarać, aby przedmioty te nie popękały, nie stłukły się ani nie wyszczerbiły. Warto zatem zapakować je do kartonów, a dodatkowo zabezpieczyć za pomocą kulek ze starych gazet czy też styropianu. Kolejnym doskonałym środkiem ostrożności okaże się owinięcie porcelany i szkła folią stretch.

Folia stretch  okazuje się bardzo popularnym środkiem zabezpieczenia między innymi szkła i porcelany. Posiada ona ogromną wytrzymałość i rozciągliwość, co czyni z niej produkt niezwykle ekonomiczny i wydajny. W dodatku folia  okazuje się bardzo prosta w użyciu. Dzięki niej  ładunek porcelany, szkła czy też innych delikatnych przedmiotów okaże się stabilny i bezpieczny zarówno w czasie samego transportu, jak również przechowywania. Folia posiada także tę zaletę, że wspaniale chroni przed zanieczyszczeniami, brudem, kurzem i wilgocią. Ponadto znacznie trudniej ukraść przedmioty zawinięte w tę folię, aniżeli te niezawinięte.

Producenci proponują obecnie folię transparentną lub czarną – w zależności od naszych preferencji. Folia ta posiada grubość 23 mikronów, zaś jej szerokość wynosi 50 cm. Dostępne są rolki folii stretch w trzech różnych rozmiarach: 1,5 kg, 2,5 kg oraz 3 kg. Możemy zatem nabyć dokładnie taką ilość cennej folii, jaka będzie nam przydatna. Warto jednak pamiętać, że jest to produkt, który nie ulega przeterminowaniu – resztki folii można więc schować do czasu, kiedy znowu okażą się nam niezbędne.

W ofercie producentów znaleźć można również folię przystosowaną do maszynowego zabezpieczenia ładunków, ta jednak nie okaże się przydatna przy użytku prywatnym. Można ją natomiast stosować w hurtowniach, magazynach i sklepach, a także w wielu innych miejscach, gdzie pakuje się różne przedmioty, niejednokrotnie delikatne oraz kruche.

Folia stretch zapewnia bezpieczeństwo transportowanych ładunków, również tych najdelikatniejszych, jak porcelana czy też szkło. Dlatego też warto się w nią zaopatrzyć, ilekroć planujemy przeprowadzkę. Folię tego rodzaju zawsze warto mieć w domu. Może ona przydać się na przykład wtedy, kiedy wychodzącym od nas gościom chcemy podarować półmisek z jakąś wspaniałą potrawą, której nie zjedliśmy w całości podczas kolacji. Półmisek owinięty w folię nie tylko się nie uszkodzi podczas transportu, ale też nie utraci swojej cennej, apetycznej zawartości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *