Tuba, karton czy tektura?

Napisane przez w paź 10, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Tuba, karton czy tektura?

Pakowanie przesyłek powinno być przemyślane, aby po dotarciu do celu nadal posiadały one swój pierwotny kształt i nie uległy uszkodzeniu. Wysyłanie przedmiotów pocztą wymaga dopasowania ich gabarytów do określonych zasad, a także spakowania tak, aby transport przebiegał bez zakłóceń. Przy korzystaniu z usług firmy kurierskiej możemy być zwykle nieco bardziej spokojni o stan naszej paczki. Rynek opakowań odpowiada oczekiwaniom klientów. Dostępne są różnego rodzaju opakowania, które umożliwiają należyte zabezpieczenie transportowanego przedmiotu. Które wybrać?

Wybór opakowania zależy przede wszystkim od wielkości i kształtów wysyłanego przedmiotu. Jeśli jest to książka, możemy zdecydować się na kopertę bąbelkową, ale możemy też wybrać tekturę falistą i za pomocą taśmy wykonać własnoręczne zabezpieczenie. Jest to dobry pomysł w przypadku książek w twarde okładce, ponieważ w czasie transportu rogi mogą ulec uszkodzeniu, a nie prezentuje się to estetycznie. Jeśli książka ma być prezentem, najlepiej zrezygnować z koperty i postawić na wytrzymałą tekturę lub pudełko. W przypadku wyboru kartonów należy pamiętać o kilku wskazówkach.

Opakowanie w postaci kartonowego pudełka to dobre zabezpieczenie, jeśli nie poprzestaniemy jedynie na umieszczeniu w nim konkretnej rzeczy. Wybieramy pudełko, które pomieści cały przedmiot, ale wolne przestrzenie należy dodatkowo zabezpieczyć. Jeśli przesyłka zawiera ramkę ze zdjęciem, umieszczamy ją w pudełku, którego wymiary odpowiadają szerokości, grubości i wysokości ramki lub są większe. Będzie się ona mogła nieco poruszać i obijać o karton podczas transportu, dlatego wykorzystajmy folię bąbelkową lub papier, co zapewni bezpieczne unieruchomienie i zapobiegnie uszkodzeniom ramki.

Jeszcze innym sposobem na zapakowanie przesyłki jest kartonowa tuba. To doskonały sposób na bezpieczny transport rysunków, map czy kalendarzy. Warto jednak pomyśleć o tubie także wtedy, gdy planujemy wysłać chociażby wędkę. Wąskie i długie przedmioty można bez obaw zapakować w kartonową tubę i dodatkowo zabezpieczyć jej wnętrze np. folią bąbelkową. Tuby niekoniecznie kojarzone są głównie z uczniami szkoły plastycznej, którzy umieszczają w nich swoje prace.

To, jakie opakowanie wybieramy, ma wpływ na cenę oraz bezpieczeństwo naszej przesyłki. Nie warto przesadzać z rozmiarami i pakować półmetrowej figurki w karton o wymiarach znacznie przekraczających jej wielkość. Można użyć tuby czy tektury i zaoszczędzić na materiale służącym do wypełnienia pustych przestrzeni.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *