Uchroń swoje rzeczy przed wzrokiem ciekawskich

Napisane przez w maj 15, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Uchroń swoje rzeczy przed wzrokiem ciekawskich

Czeka Cię przeprowadzka, ale nie chcesz, by pracownicy firmy transportowej oglądali cały Twój dobytek? A może jesteś właścicielem magazynu, w którym na paletach przechowujesz cenny towar i nie życzysz sobie, aby wystawiony był on do widoku? A może szykujesz dla bliskiej osoby prezent i nie chcesz, aby odkryła go przed czasem? Wszędzie tam, gdzie liczy się dyskrecja, z pomocą przychodzi folia stretch. Solidna, elastyczna i maskująca, nie ma sobie równych. W branży przemysłowej od wielu lat jest zresztą jednym z najbardziej popularnych zabezpieczeń wszelkiego rodzaju ładunków. Dlaczego?

Oto zalety folii stretch

Otóż folia typu stretch wyróżnia się wysoką wytrzymałości i rozciągliwością, jest łatwa w oklejaniu, a ponadto zapewnia rzeczom maksymalną stabilność tak w czasie magazynowania, jak i ewentualnego transportu. Na tym jednak jej zalety się nie kończą. Folia stretch jest także doskonałym izolatorem, który chroni towar zarówno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne czy deszcz, jak i przed kurzem, brudem czy wilgocią. Co więcej, owinięte folią materiały są zbite w większe gabaryty i dzięki temu nie padają łupem złodziei tak łatwo, jak drobne produkty, pozostawione luzem.

Rodzaje folii

Do wyboru mamy dwa rodzaje folii: transparentną oraz czarną. Pierwsza sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkiej identyfikacji materiałów. Dzięki temu, że jest przezroczysta, bez problemu rozpoznamy zawartość ładunku – nawet, jeśli został nią owinięty wielokrotnie. Eliminuje to konieczność opatrywania ładunków etykietami, naklejkami czy wszelkiego rodzaju oznaczeniami – z daleka widać, co znajduje się pod folią. Istnieją jednak wspomniane na początku sytuacje odwrotne, kiedy nie życzymy sobie, aby ktoś poza nami świadomy był zawartości. Wtedy świetnym rozwiązaniem okazuje się folia czarna. Skutecznie ukryje ona nasze rzeczy przed wścibskimi spojrzeniami i sprawi, że znajdująca się pod nią zawartość pozostanie dla obcych zagadką.

Folia stretch polecana jest także jako materiał opakowujący meble i drobiazgi, które chcemy wynieść do piwnicy, garażu bądź na strych. Trudno bowiem o tańsze i lepsze zabezpieczenie, które sprawi, że rzeczy – odpakowane choćby po latach – nadal będą zachowane w nienaruszonej formie, czyste, suche i bez śladów zakurzeń. Już jedna warstwa folii wystarczy, aby skutecznie odizolować rzeczy od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Ponadto jest ona niemal bezszelestna, dobrze się klei, jest bardzo elastyczna i nie pozostawia śladów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *