Uniwersalna folia stretch

Napisane przez w lut 4, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Uniwersalna folia stretch

Właściwe przechowywanie wszelkiego rodzaju towarów decyduje w znacznej mierze o ich jakości. Nawet produkt wysokiej klasy przetrzymywany w złych lub nieodpowiednich warunkach, bez dbałości o jego prawidłowe zabezpieczenie traci swoją wartość, a w skrajnych przypadkach może stać się bezużyteczny. Aby uniknąć tego ryzyka, konieczna jest jednak odpowiednia wiedza, przygotowanie, a także korzystanie z materiałów pakowych wyłącznie sprawdzonych i zaufanych producentów.

Właściciele małych sklepów stają przed o wiele większym wyzwaniem niż osoby zarządzające hipermarketami. Te drugie wyposażone są w specjalnie przygotowaną przestrzeń magazynową, dysponują również fachowym sprzętem do pakowania. Małe punkty handlowe i usługowe muszą sobie radzić inaczej. Zazwyczaj ich magazyny składają się jedynie z jednego pomieszczenia, w którym gromadzi się asortyment każdego rodzaju. Do wykładania towarów służą regały, jednak zachowanie porządku na nich nie jest już takie łatwe.

Aby wszystkie produkty były dobrze osłonięte, chociażby od wilgoci czy przenikania obcych zapachów, muszą być dosyć szczelnie spakowane. Po wyjęciu towaru z opakowania zbiorczego trudno jednak o właściwe zabezpieczenie. I w tym wypadku niezastąpiona okazuje się folia stretch. Jest to produkt tak uniwersalny, że nadaje się do pakowania nie tylko artykułów przemysłowych czy chemicznych, ale także żywności. Oczywiście folia raczej nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z żywnością. Jedzenie powinno mieć oryginalne opakowanie producenta.

Folią stretch można opakowywać zarówno pojedyncze sztuki towaru, jak i całe palety. Jest to materiał bardzo rozciągliwy i elastyczny, więc doskonale się poddaje, oklejając nawet te przedmioty o bardzo nieregularnych kształtach. Dzięki takiemu pakowaniu nasze produkty są nie tylko dobrze chronione, ale i nie zawieruszą się nigdzie. Folia stretch może bowiem bardzo mocno je ze sobą ścisnąć.

Ten materiał pakowy znajduje też zastosowanie w domu, szczególnie w zakresie przechowywania. W większości gospodarstw domowych jedynym miejscem, w którym można składować rzadko używane rzeczy, jest piwnica, a – jak wiadomo – warunki nie są tam zbyt sprzyjające. Aby więc nasze narzędzia czy książki były bezpieczne, możemy je zawinąć w folię, która nie przepuszcza ani wilgoci, ani pleśni.

Najbardziej rozpowszechnionym zastosowaniem folii stretch jest obwijanie całych palet, by poszczególne kartony czy worki utrzymywać stabilnie w jednym miejscu. Jest to niezwykle ważne również podczas transportu. Taki towar nie przesuwa się w sposób niekontrolowany i nie stwarza zagrożenia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *