Wiosenna szafa – wiosenne porządki. Porządkowanie szafy!

Napisane przez w lip 15, 2015 w Blog | 0 komentarzy

Wiosenna szafa – wiosenne porządki. Porządkowanie szafy!

Porządkowanie szafy może okazać się zajęciem żmudnym i niezachęcającym, jednak kiedy przychodzi wiosna, warto odświeżyć półki, wywietrzyć szafę oraz schować w inne miejsca rzeczy, które wykorzystujemy wyłącznie podczas okresu jesienno-zimowego. Od czego zacząć? Jak zaplanować pracę?

Przede wszystkim konieczne będzie usunięcie z szafy grubych kurtek oraz płaszczy. Najlepiej będzie, jeśli znajdziemy na nie specjalistyczne pokrowce. Jeśli nie posiadamy takowych, nie powinniśmy się martwić – doskonale sprawdzi się również folia stretch, która skutecznie zabezpieczy ubrania przed wnikaniem wilgoci czy drobnoustrojów. Zanim jednak wykorzystamy folię warto ubrania odpowiednio oczyścić lub też wywietrzyć na świeżym powietrzu.

Kolejnym zagadnieniem są oczywiście buty zimowe. Najczęściej nie wyrzucamy pudełek, w których zostały one oryginalnie zapakowane. Dzięki temu również pakowanie i przechowywanie ich będzie znacznie prostsze. Pudełka warto owinąć folią bąbelkową, która zniweluje ryzyko uszkodzenia samego pudełka, jak również wnikanie wilgoci. Tak zabezpieczone pudełka możemy bez obaw umieścić na półce w piwnicy czy też na strychu.

Podczas porządkowania szafy z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się, jak skutecznie przechowywać takie przedmioty jak bielizna czy skarpetki. Wiele z nich wykonanych jest z delikatnego materiału i tylko odpowiednie przechowywanie jest gwarancją zachowania ich pięknego wyglądu. W tym celu doskonale sprawdzą się woreczki strunowe, które można wykorzystać do łączenia bielizny tego samego producenta, koloru czy marki. Woreczki sprawdzą się również do przechowywania elementów niezbędnych do obuwia: podpiętków czy też żelowych wkładek. W ten sposób będą one przechowywane w higienicznych warunkach.

W przypadku, kiedy w szafie przechowujemy również niewielkie pudełka z biżuterią, warto zastanowić się, czy nie skuteczniejszym sposobem na ich zabezpieczenie będzie wykorzystanie kopert bąbelkowych. Koperty bąbelkowe doskonale sprawdzą się podczas przechowywania drobnych naszyjników, łańcuszków, pierścionków czy też kolczyków.

Sprzątanie szafy ułatwi również taśma pakowa – jeśli posiadamy ubrania czy buty, których nie będziemy już wykorzystywać, warto odpowiednio zapakować je i umieścić w koszu czy tez pojemniku na ubrania dla osób potrzebujących. Aby ubrania były bezpieczne, warto wykorzystać pudła oraz taśma pakowa. Skutecznie uchroni ona schowane wewnątrz ubrania przed wnikaniem wilgoci czy przypadkowym otwarciem. Taśma pakowa sprawdzi się również podczas zabezpieczania foli bąbelkowej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *