Wszystko w porządku- sprzątanie z pomysłem

Napisane przez w paź 25, 2014 w Blog | 1 komentarz

Wszystko w porządku- sprzątanie z pomysłem

Domowe porządki staramy się skrócić do minimum, aby móc poświęcić więcej czasu rodzinie czy pracy. W pewnym momencie odkrywamy, że w każdej szafce czy szufladzie roi się od niepotrzebnych rzeczy, które są dokładnie pomieszane z tymi, których nie wolno wyrzucić. Takiej sytuacji można zapobiec, a poświęcenie nieco czasu na gruntowne posegregowanie rzeczy znacznie ułatwia późniejsze porządki. Czego potrzebujemy? Przede wszystkim trochę wolnego czasu oraz opakowań, które ułatwią nam segregację i same nie zajmą dużo miejsca.

Koperty wykorzystujemy nie tylko do wysyłania listów. Okazuje się, że mogą być całkiem przydatne podczas domowych porządków. Duże koperty idealnie nadają się do segregowania dokumentów. Schowamy w nich umowy, faktury, polisy ubezpieczeniowe lub inne dokumenty, które będą nam jeszcze potrzebne. Koperty można podpisać, co jest bardzo wygodnym sposobem na ułatwienie ewentualnych poszukiwań konkretnej kartki papieru. To także wygodna opcja podczas przeprowadzki, kiedy nie musimy przeglądać zawartości szuflady, aby wiedzieć, czy trzeba zabrać ją ze sobą, czy też wyrzucić.

Przy generalnych porządkach dobrze sprawdzą się też woreczki strunowe. Łatwe w zamknięciu i solidnie wykonane woreczki umożliwiają uporządkowanie niewielkich przedmiotów. Niejednokrotnie po całej szufladzie porozrzucane są spinacze biurowe, szpilki, guziki czy spinki do włosów. Wykorzystanie woreczków strunowych pozwoli trzymać te rzeczy w jednym miejscu. Czy można zastąpić woreczek strunowy zwykłym woreczkiem foliowym? Można, jednak ten drugi może się łatwiej przedziurawić, szczególnie wtedy, gdy trzymamy w nim spinacze czy wsuwki do włosów. Ponadto każdorazowe rozwiązywanie worka, gdy zechcemy wyciągnąć jeden spinacz, to mało komfortowe rozwiązanie. Lepszym wyjściem są tu zdecydowanie woreczki strunowe, których zamykanie i otwieranie jest o wiele wygodniejsze. Są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego można w nich schować też zdjęcia, widokówki od najbliższych, świeczki czy kupony rabatowe i paragony. Dostępne są woreczki z wyznaczonym miejscem, w którym można podpisać zawartość.

Koperty i woreczki strunowe to pomysł na nowe opakowanie, gdy firmowy kartonik czy woreczek ulegnie zniszczeniu. Doskonale zastępują plastikowe, kartonowe czy foliowe opakowania. Są też o wiele tańszym rozwiązaniem, niż ozdobne pudełka, koszyczki czy segregatory kupowane w sklepie. Umieszczony w kopercie lub woreczku przedmiot zajmuje o wiele mniej miejsca, niż dekoracyjne pudełko, w którym możemy trzymać dokumenty lub drobne przedmioty.

1 Komentarz

  1. Im bardziej jest człowiek zorganizowany tym szybciej idzie sprzątanie. W dzisiejszych czasach czystość to podstawa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *