Wysyłamy zaproszenia na ślub

Napisane przez w paź 2, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Wysyłamy zaproszenia na ślub

Panuje zwyczaj, że zaproszenia ślubne wręczamy osobiście wszystkim tym, których chcemy widzieć na uroczystości. Niestety, niejednokrotnie dzieli nas spora odległość, rodzina mieszka na innym kontynencie lub po prostu nie mamy czasu, aby zjawić się osobiście i poinformować najbliższych o planowanej zmianie stanu cywilnego. Zaproszenia wysyłamy też znajomym, z którymi nie możemy zobaczyć się przed ślubem.

Wybór zaproszeń jest ogromny. Obecnie bardzo popularne jest też korzystanie z usług uzdolnionych osób i zamawianie zaproszeń wykonywanych ręcznie. Mogą one wyglądać identycznie, ale możemy też ofiarować naszym gościom zaproszenia, wśród których nie znajdziemy takiego samego wzoru. Wszystko zależy od pomysłowości młodej pary i kreatywności osoby, której zlecamy wykonanie zaproszeń.

Gotowe zaproszenia rozdajemy lub wysyłamy. O ile rozdawanie nie stanowi problemu dotyczącego transportu, o tyle wysyłka powinna być odpowiednio przemyślana. Zaproszenie nie powinno dotrzeć na miejsce zniszczone. Problem taki nie występuje raczej w przypadku standardowych zaproszeń, które są płaskie i bez problemu mieszczą się w dołączoną kopertę. Możemy wybrać nawet składane kartoniki, które po złożeniu umieścimy w klasycznej kopercie. Niektóre z dostępnych wzorów zaproszeń ślubnych mieszczą się w kopercie typu DL SK. Jeśli nie jest ona dołączona do zaproszenia, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość. Bardziej opłacalny może być zakup większej ilości sztuk, które wykorzystamy później na listy czy kartki okolicznościowe.

Problem z wysyłką może pojawić się w przypadku zaproszeń, które były wykonywane ręcznie lub posiadają nieregularne kształty. Prezentują się one bardzo interesująco i z pewnością sprawią, że goście będą pod wrażeniem, jednak ich zapakowanie w zwykłą kopertę może okazać się niemożliwe. Kwestią, o jakiej musimy pomyśleć, jest nie tylko zmieszczenie zaproszenia w kopercie o konkretnym rozmiarze, ale również zabezpieczenie go w taki sposób, aby nie uległo zniszczeniu podczas transportu. Mogłoby to wpłynąć na jego estetykę.

Zaproszenia wykonane ręcznie, które posiadają ozdobne elementy, najlepiej umieścić w kopertach bąbelkowych. Uchronią one delikatne kwiatki, guziczki, koronki czy inne dekoracje przed oderwaniem się, rozdarciem lub połamaniem. Warstwa bąbelkowa zapewni amortyzację i zapobiegnie uszkodzeniu zaproszenia. Dzięki temu nasi goście dostaną zaproszenia w takim stanie, w jakim odebraliśmy je od osoby zajmującej się ręcznym wykonywaniem tego typu artykułów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *