Zapakuj przesyłkę świąteczną

Napisane przez w lis 15, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Zapakuj przesyłkę świąteczną

Zbliżający się wielkimi krokami okres przedświąteczny to dla nas czas przemyśleń związanych z prezentami. Każdego roku obdarowujemy swoich najbliższych upominkami, które mają być praktyczne lub po prostu piękne. Jak zaplanować zakup prezentów, aby nie spóźnić się przed pierwszą gwiazdką? Jak zapakować przesyłkę, jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół mieszka daleko i chcemy, aby prezent dotarł do niego w stanie idealnym? Jak go wysłać, żeby doszedł na czas?

Przede wszystkim zaleca się wybór prezentów odpowiednio wcześnie. Obecnie wiele osób kupuje prezenty w sieci, dlatego trzeba doliczyć czas potrzebny na ich dostawę. Biorąc pod uwagę fakt, że firmy zajmujące się dostawą przesyłek nie pracują weekendy, powinniśmy zamówić podarunki przynajmniej dwa tygodnie przed świętami. Ponadto w tym okresie panuje intensywny ruch w firmach sprzedających i dostarczających upominki, dlatego musimy uwzględnić dłuższy czas oczekiwania na zamówiony towar.

To, jak zapakujemy nasze podarunki, wpływ Ana ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Jeśli korzystamy z klasycznych pudełek kartonowych, nie zapominajmy o ich odpowiednim przygotowaniu do wysyłki. Przede wszystkim szczelnie zaklejmy taśmą wszelkie szczeliny, aby podczas transportu paczka nie uległa rozdarciu. Ponadto zadbajmy o wypełnienie wnętrza materiałem, który zamortyzuje uderzenia o ściany kartonu. Jeśli w środku znajduje się szkatułka na biżuterię czy pozytywka, a jej rozmiary są mniejsze niż karton, zabezpieczmy ją folią bąbelkową lub papierem. Folia będzie wyglądała nieco bardziej estetycznie, a to ma znaczenie przy wysyłaniu prezentów. Dzięki temu przedmiot nie ulegnie zniszczeniu, jeśli paczka będzie wieziona samochodem lub znajdzie się na pokładzie samolotu. Obijanie zostaje wyeliminowane.

Niektóre rzeczy lepiej wysyłać zabezpieczone tekturą. Jeśli jest to książka z twardej oprawce, tektura może zapobiec wgnieceniu rogów. Jeśli zdecydujemy się na kopertę, możemy być rozczarowani stanem, w jakim przesyłka dotrze do odbiorcy. Wybierając sposób wysyłki nie myślmy jedynie o tym, co będzie najtańszym rozwiązaniem. Warto zastanowić się nad bezpieczną wysyłką.

Jeśli wysyłamy delikatne lub wartościowe przedmioty, zwykle lepiej bazować na usługach firmy kurierskiej. Paczka wręczana jest kurierowi, a on odpowiada za jej bezpieczeństwo i dotarcie w wyznaczone miejsce. Ponadto delikatne rzeczy pakujemy w karton, zabezpieczamy i oklejamy specjalnymi oznaczeniami, dzięki czemu kurier wie, że paczkę należy traktować z zachowaniem ostrożności.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *