Zaplanowane zakupy drogą do szybkiej przeprowadzki

Napisane przez w sie 2, 2014 w Blog | 1 komentarz

Zaplanowane zakupy drogą do szybkiej przeprowadzki

Wiele osób marzy o tym, aby przeprowadzka była już za nimi. Stres nie jest tutaj naszym przyjacielem i może spowodować jedynie to, że zapomnimy czegoś spakować, kogoś poinformować lub zatankować samochód. Przeprowadzka może przebiegać w spokojnej atmosferze, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy. Jak przeprowadzić się z głową? Wybrać się na zakupy! Jak to możliwe?

Odpowiednie zakupy stanowią idealny początek udanej przeprowadzki. Powinniśmy zaopatrzyć się w rzeczy, które ułatwią nam spakowanie całego dobytku i jego bezpieczny transport w nowe miejsce. Niektórych z nich nie musimy nawet kupować, ponieważ dostaniemy je za darmo. Są to kartony. Wiele firm przeprowadzkowych zaoferuje nam własne, ale równie dobrym sposobem na ich zdobycie jest przyniesienie ich z lokalnego sklepu w dniu dostawy towaru. Wiele produktów spożywczych wymaga naprawdę solidnego opakowania, dlatego kartony wytrzymają też podczas przeprowadzki. Jeśli mamy kartony, pora na kolejne produkty.

Transport ubrań czy pościeli nie niesie ze sobą ryzyka ich zniszczenia. Jeśli jednak posiadamy ozdobne ramki na zdjęcia, szklane kryształy, drogie żyrandole lub rodzinne pamiątki wykonane z delikatnych tworzyw, konieczne jest ich należyte zabezpieczenie. Nie wolno też zapominać o ostrych kantach mebli. Tutaj warto zaopatrzyć się w folię bąbelkową oraz tekturę falistą. Dzięki nim zabezpieczymy ostre i delikatne elementy przewożonych rzeczy. Jeśli w kartonie, w którym przewozimy chociażby lampkę, jest wolna przestrzeń, także wypełnijmy ją folią i tekturą. Przedmiot nie będzie obijać się o boki kartonu.

Zakup taśmy klejącej również warto wpisać na listę rzeczy do zrobienia. Nie tylko zakleimy nią spakowane kartony, ale też użyjemy jej do zabezpieczenia szuflad i szafek w meblach. Jeśli szafka nie zamyka się na klucz, zaklejamy drzwiczki taśmą, aby nie otworzyły się w czasie przenoszenia lub przewożenia mebla. Mogłyby nie tylko same ulec uszkodzeniu, ale też zrobić krzywdę komuś znajdującemu się obok. Jeśli szafka ma klucz, przyklejmy go do niej. Będzie wiadomo, do którego mebla pasuje.

Jeśli nie przyszło nam do głowy, aby kupić woreczki i koperty, koniecznie to zróbmy. Podczas przeprowadzki jest idealny moment na posegregowanie dokumentów, a ich wygodny transport zapewnią nam koperty. Woreczki strunowe przydadzą się na niewielkie dokumenty oraz karty do bankomatu. Reklamówkę czy torbę z dokumentami  i kluczami warto mieć cały czas  przy sobie, a nie umieszczać jej w którymś z kartonów znajdujących się w samochodzie.

1 Komentarz

  1. Właśnie przygotowuje moją firmę do przeprowadzki. Z pewnością skorzystam z kilku powyższych porad. Może stres trochę opadnie…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *